anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Leasing , brak dostawy maszyny, brak kontaktu ze sprzedającym

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Taka sprawa. Potrzebowałem maszynę, znalazłem na Allegro, wziałem w leasing w firmie do której Allegro mnie skierowało. Poszło szybko , sprawnie, umowa podpisana w poniedziałek , firma leasingowa drukarkę kupiła, poinformowali mnie o tym . U sprzedawcy też widzę że sprzedał jedną sztukę w poniedziałek. No i cisza. Firma sprzedająca maszynę wpłatę dostała ale nie mam żadnych informacji o wysyłce, choć miała być w 2 dni. Telefon sprzedawcy nie odpowiada a ja sie zostałem ze spłatami za towar którego chyba nie zobacze...

Więc, skoro podobno  "Allegro, bezpieczne zakupy" , to jak to rozwiązać ?  Zgłosiłem problem do leasingodawcy poki co, próbowałem skontaktować sie ze sprzedającym poprzez Allegro, pytanie o przedmiot, cisza.Telefonu nikt nie odbiera. Na allegro z tego co widzę sie logują codziennie. No nieciekawie to wygląda...

Jakieś pomysły ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 Właśnie na wypadek takich sytuacji Allegro udostępnia Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś w niej problem, poczekaj na reakcję sprzedawcy, ma na to 24 godziny i ma obowiązek udzielić wyjaśnień. Po tym czasie możesz w Dyskusji poprosić o pomoc pracownika Allegro, który sprzedawcę ponagli i zobowiąże do finalizacji transakcji. Gdyby jednak z jakiegoś powodu sprzedawca nie dostarczył towaru i nie zwrócił pieniędzy, masz jeszcze Program Ochrony Kupujących. Po 14 dniach zamykasz Dyskusję jako nierozwiązaną i składasz wniosek o zwrot środków; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

 

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

A jak ma otworzyć dyskusję, skoro nie on kupił? 😄 Zostaje mu zgłosić się do firmy leasingowej, która drukarkę nabyła i oni muszą sobie wyjaśnić ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

XYXZ96, co ty tu za bzdury wklejasz ? Czytałaś co piszę czy od razu wkleiłaś formułkę która tu pasuje jak pięść do oka ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@eightbitclone2  zadzwon do firmy leasingowej

To w koncu ich sprzęt niech oni sie kontaktują ze sprzedwacą i dostarczą Ci zamówione urządzenie.

Leasing do de facto umowa wynajmu jeśli Ci nie dostarczą sprzętu masz podstawe do nieopłacenie faktury za leasing.

oznacz moderatorów