anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Legalny sprzedawca - nielegalne towary

MAMY ROZWIĄZANIE!
sergiusz23
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jakim prawem legalnie działają na allegro sprzedawcy, którzy oferują podrabiane rzeczy ( np karty pamięci, sam zresztą ostatnio kupiłem takiego bubla)  a mają siedzibę/ rejestracje działalnosci np. w Istambule choć wysyłka jest smartem z polski? To jakaś paranoja, zdzierają z nas podatki od sprzedaży własnych legalnych, używanych rzeczy, inwigilują, a takie firmy bezkarnie funkcjonują na allegro... 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
LEW433
#21 Demiurg#

Bo Allegro na tym zarabia, odpowiedź prosta. Możesz zgłaszać!!!

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

Pokuszę się o własną odpowiedź. To się chyba nazywa "życie"

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@sergiusz23 To bardzo proste. Allegro się nie pyta sprzedawcy, co będzie sprzedawał. Allegro dopóki nie spojrzy na dane konto, nie sprawdza co dokładnie sprzedaje. Myślisz, że co? Allegro będzie kupować po jednym produkcie od każdego i sprawdzać, czy jest to podróbka czy może nie? Nie rozumiem, czego niektórzy oczekują od Allegro. 

oznacz moderatorów
sergiusz23
#8 Zapaleniec#

To chyba nie takie proste panie znawco, otóż akurat konto o którym mówię ma masę negatywnych komentarzy, że sprzedawane przedmioty to podrabiane karty, nie trudno to zweryfikować... a na pewno nie jestem pierwszy który to zgłasza...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@sergiusz23 weryfikujesz oceny sprzedawcy po fakcie , a trzeba było to zrobić przed zakupem lub chociaż zerknąć na % poleceń .

oznacz moderatorów
sergiusz23
#8 Zapaleniec#

Proszę o czytanie ze zrozumieniem, nie użalam się że zostałem oszukany, chodzi o sam fakt jest to że takie sklepy bezkarnie sprzedają na allegro, "trzeba było zobaczyć opinie przed zakupem" rozwiązuje tylko problem a nie jego źródło .... 

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@sergiusz23 Tylko zauważ proszę jedną rzecz. Sprzedawanie "podrabianych" kart samo w sobie nie jest nielegalne. Gdyby było, wszystkie "chińskie markety" byłyby już dawno pozamykane. Nielegalne jest oszukiwanie ludzi. Bez szczegółów nie jestem w stanie powiedzieć, czy ktoś faktycznie został oszukany czy na przykład nie doczytał opisu oferty, w którym jest napisane, że to nie są oryginały.

I błagam, bez tych wrzutek typu "panie znawco". Nie zachowuj się jak dziecko.

oznacz moderatorów
sergiusz23
#8 Zapaleniec#

Zniżyłem się po prostu do tego samego poziomu po "Myślisz, że co? "

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@sergiusz23 Czyli traktujesz na równi to, że zinterpretowałem twój sposób myślenia po twoim wpisie w dany sposób z tym, że mi przypisujesz jakieś dziecinne przytyki typu "panie znawco". Nie mam zielonego pojęcia, co ciebie tak oburzyło w mojej wypowiedzi. Bo co, tak sobie jednak nie myślałeś? Oj przepraszam, nie wiedziałem, że nie mam prawa do swobodnej interpretacji twojej wypowiedzi, bo sobie je wykluczyłeś. Przestań zachowywać się jak naburmuszony dzieciak. Mądry człowiek nie "zniża się do poziomu", tylko go zachowuje. Ty natomiast wolisz się bawić w personalne wycieczki, bo ci się coś tam nie spodobało. Dyskutuj sam ze sobą, skoro tak wolisz.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sergiusz23 Jeśli według Ciebie dana oferta łamie zasady i regulamin Allegro, prześlij ją do weryfikacji przez opcję "zgłoś naruszenie zasad", które znajduje się na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ pozwolę sobie zauważyć poraz kolejny, ze kupujący to nie jest tania siła robocza. Obowiązkiem Allegro powinna być okresowa weryfikacja zwlaszcza zagranicznych sprzedawców. Widać to po handlarzach z Azji. Burdel, bałagan, chaos.

oznacz moderatorów
sergiusz23
#8 Zapaleniec#

Chociaż jedna osoba, doprawdy w punkt! piona!

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@sergiusz23 a Ty wrzuć na luz, bo niemal wszyscy ktorzy sie tu wypowiadają to sprzedawcy. *Więc* nie licz na zrozumienie czy trzeźwe podejście do sytuacji/tematu.

Tak czy siak nie poddawaj się. Ja sie z zakupami ograniczylem do minimum. Ali-expre-ss też juz pozwala na dymanie kupujących i robią to bezczelnie. Zarówno serwis jak i handlarze.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 Nie jestem żadnym sprzedawcą, jednakże nikt nie będzie do mnie pisał jak jakiś obrażony dzieciak. Pisałem na temat, ale jemu się temat dyskusji raczej znudził i wolał pisać o tym, że mam niski poziom.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@sergiusz23 po 1 o tym czy coś jest czy nie jest oryginalne to może zdecydować ekspert producenta / biegły sądowy nie kupujący chyba że ma odpowiednie uprawnienia
po 2 przestępstwo oszustwa wiąże się z wprowadzeniem w błąd celowym kupującego, taka firma /sprzedający prywatny ma opanowane takie ustawianie opisu aukcji / oferty / tytułu etc że mucha nie siada i nie zarzucisz im celowego wprowadzenia w błąd. Zdarzały się sytuacje pt kupujący stwierdził że nie ma czasu czytać oferty bo ma tytuł tej oferty i zonk bo w opisie stało że towar nieoryginalny / zużyty etc o ile jeszcze firmę możesz pokarać za takie postępowanie negatywem plus masz 14 dni na zwrot konsumencki etc prawo chroni cię dość szeroko, to prywatnego tylko do sądu podasz i pewnie przegrasz bo nie przeczytałeś oferty a masz obowiązek się z nią zaznajomić
3 skoro allegro zarabia na prowizji / wystawieniach etc to nie ingeruje przynajmniej do czasu aż klient nie wydrze się na cały regulator że próbują oszukać, składa wniosek o pok na grubą kasę etc
4 Turcja jest u UE więc firma krzak płaci podatki w Istambule w Turcji a w PL to ma jakąś małą placówkę / magazyn i 2-3 ludzi na krzyż do obsługi oddziału w danym kraju, tak samo robią firmy z Chin, gdzie zamawiając cokolwiek podstawowym kryterium jest wybór oferty z zwrotem na Polskę bo potem płacz że zwrot kosztuje 4x tyle co towar wraca 2-3 miesiące i na końcu chińczyk ci wysyła film że twoje opakowanie jest puste

oznacz moderatorów
Client:109690992
#9 Pomysłodawca#

@az1rael  napisał(a):


4 Turcja jest u UE więc...


(ಠ_ಠ)

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael  napisał(a):

4 Turcja NIE jest u UE [...]


To dlaczego płaciłem 10zł/min do Polski za zwykłe połączenie? 😉

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@az1rael  Turcja jest członkiem  NATO a NATO to nie UE, mylisz pojęcia.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska jest kandydatem do ue i w uni celnej wiec nie ma cła i kontroli celnej na granicy 

oznacz moderatorów