anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja i kup teraz jak polaczyc w jedną platnosc?

neoslaw
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie: wygrałem licytację  a inny przedmiot kupiłem u tego samego sprzedającego bez licytaji ( mam go w koszyku ) Teraz nie potrafię połaczyć tych dwóch przedmiotow w jednej płatności aby nie płacic za wysyłkę.

Jak to można rozwiązać? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@neoslaw Na Allegro Lokalnie nie połączysz, musisz poprosić sprzedawcę o nr konta i zapłacić za całość + jeden koszt wysyłki bezpośrednio na jego rachunek bankowy.

Na zwykłym Allegro połączysz - kup przedmiot przez Kup teraz, ale po przekierowaniu do banku NIE PŁAĆ. Potem wejdź w zakładkę Moje zakupy, anuluj rozpoczętą płatność, następnie zaznacz po lewej stronie przedmioty z licytacji i przedmiot z Kup teraz i na samym dole kliknij Zapłać.

oznacz moderatorów

neoslaw
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc! 😀 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Mimo zgłoszeń od samego wprowadzenia smarta łączenie zakupów wciąż jest IĐIØTŸCZNË iallegro nie zrobiło z tym nic. Generuje to mnóstwo pomyłek, wielu użytkowników przez to PŁACI za przesyłki mimo wykupionego smarta. A allegro wypina się na użytkowników.

oznacz moderatorów

orestes
#7 Wielbiciel#

Witam,

Niestety, w moim przypadku opisany sposób nie przyniósł oczekiwanego rezultatu: Po rozpoczęciu płatności (tzn. po przekierowaniu do banku ale bez płacenia) i następnie anulowaniu zakupu w "Moich zakupach" nie było już możliwości opłacenia za przedmioty z anulowanej transakcji (komunikat: "Nie możesz opłacić niektórych z wybranych przez Ciebie zakupów."). Przedmioty (te z "Kup teraz") zniknęły też z oferty, nie było możliwości ponownego ich zakupu, pozostał (z możliwością opłacenia) tylko przedmiot z wygranej licytacji.

Coś się zmieniło od ubiegłego roku czy ja coś źle zrobiłem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@orestes  anulowanie zakupu a anulowanie płatności to dwie różne rzeczy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

orestes
#7 Wielbiciel#

Bardzo chętnie poznam sposób anulowania płatności. Bo czegoś takiego w "Moich zakupach" nie znalazłem. Gdy w Google wpisze się pytanie o anulowanie PŁATNOŚCI w Allegro odpowiedź również wskaże poradę nt anulowania ZAKUPU.

oznacz moderatorów

-Gregorius-
#7 Wielbiciel#

Przed chwilą wykonałem taki zakup tzn. wgrałem aukcję z licytacją zakończoną wczoraj za niecałe 40 zł. Dzisiaj u tego sprzedawcy zakupiłem poprzez Kup teraz inny produkt za ponad 40 zł i wybrałem płatność BLIK. Wpisałem jako kod blik losowe liczby 123456 i oczywiście nie potwierdziłem tej płatności w apce banku.

Wygrana i nie zapłacona aukcja pojawiła się w "Moje Allegro - Zakupy -Moje zakupy i Licytacje -Moje zakupy"

Tam zaznaczyłem obydwa zakupy i na dole ekranu wyskoczył zielony pasek z opcją "OPŁAĆ" . Przeszedłem dalej do strony gdzie normalnie dokonałem jednej zapłaty za 2 aukcje korzystając przy okazji  darmowej dostawy SMART.

 

oznacz moderatorów

Robert_Dudycz
#1 Nowicjusz#

Działa bez problemu. Najlepiej jak ktoś korzysta z płatności blikiem. Wpisać inny kod blik np. 123 456. Po chwili system odrzuci płatność. Następnie należy wejść do moje zakupy i zaznaczyć oferte z kup teraz i licytacje. Automatycznie przelicza i nie trzeba płacić za dostawe (przy SMART) 🙂

oznacz moderatorów

jgxp5
#7 Wielbiciel#

Zapłać w jednej ofercie za przedmiot z kosztami wysyłki. A drugi przedmiot opłać bez kosztów wysyłki z opcją odbioru osobistego po przedpłacie. I napisz Sprzedającemu, aby wysłał obie rzeczy w jednej paczce.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jgxp5 ???

A jak sprzedawca nie ma odbioru z przedpłatą ?

Nie da się zmienić kwoty płatności PayU 

Jak sprzedawca ma dwa zamówienia oddzielne to powinien nadać dwa bo traci wiele i ma problem z wysyłką jak nie są opłacone 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jgxp5
#7 Wielbiciel#

To jedynie dogadać się ze sprzedajacym i opłacic jedną rzecz na allegro z przesyłką a druga osobno zwykłym przelewem

oznacz moderatorów

orestes
#7 Wielbiciel#

To jest najprostszy i oczywisty sposób.

Niestety, pod warunkiem, że sprzedający daje możliwość odbioru osobistego...

(Wot sobaka zaryta... 😉 )

oznacz moderatorów