anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja- odstąpienie od zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
dsith2
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem wczoraj przebijałem aukcję laptopa, wkradła się literówka z 1315zł(mój max jaki mogę wyłożyć dla wujka) zrobiło mi się 13015 więc z automatu najwyższa oferta chciałem anulować swoją ofertę ale wyskoczył błąd i mnie zaklepało jako wygranego...
Napisałem od razu do sprzedającego, jak wyglądał problem, że nikt nie licytuje lapka za 13 koła i twierdzi, że:

Może Pan zrezygnować z zakupu, lecz wtedy będę zmuszony powołać się do Allegro o zwrot kosztów aukcji, gdzie te pieniądze zostaną pobrane od Pana. Jest to koszt około 70 zł.

Już kiedyś miałem problem takiego kalibru i nie było takich opłat bo do transakcji po prostu nie doszło?
Otwarłem spór, chociaż pamiętam że jest coś jak odstąpienie od umowy za porozumieniem stron i wtedy nie ma problemu.
Proszę o sugestię co robić, czy jest jak piszę czy wszystko się wywróciło się do góry..

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

@dsith2 To było Allegro Lokalnie? Jeśli tak, niczego nie musisz płacić. Tam umowa po pięciu dniach bez wpłaty jest rozwiązywana, a transakcja jest uznana za niebyłą.

Gdyby nawet było to na zwykłym Allegro, sprzedawca próbuje Cię oszukać, nie musisz płacić żadnych 70 zł. Niezgodne z regulaminem je obciążanie kupującego kosztami aukcji.

oznacz moderatorów
dsith2
#8 Zapaleniec#

@xyz96 zwykłe allegro, aha czyli teraz co, pisanie w sporze że odstępuję od umowy, czy pisanie tego w mailu czy czekanie do wtorku na pomoc allegro?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@dsith2 to jest umowa wiążąca i jak kupiłeś od osoby prywatnej nie możesz odstąpić 😞 ale to ewidentny błąd więc napisz do niego że zaistniała taka sytuacja i że nie zapłacisz powołaj się na błąd 🙂 Sprzedawca dostanie zwrot od allegro i nie powinno być kłopotu 😉

Zakładasz sprzedawcy spór ? o co ? spór się zakłada jak jest problem ze sprzedawcą 🙂 Napisz maila z przeprosinami i zapomnij, chyba że sprzedawca się uprze i sprawa pójdzie do sądu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
dsith2
#8 Zapaleniec#

@kostas11Pierwsze co zrobiłem był mail po tym jak wyskoczył błąd by "odejść" z listy licytujących, w którym napisałem o literówce by mnie przysłowiowo wykopał ale to już było niemożliwe, do poprzednich licytujących też wglądu nie ma a efekt jest jak powyżej że stwierdził iż po zrobieniu zwrotu allegro upomni się do mnie o 70 zł za transakcję która będzie anulowana.
Otwarłem dyskusję z nim bo mailowo się nie da, nawet tam twierdzi że nie wydaje mu się by można było za porozumieniem stron bez ponoszenia kosztów.
A dyskusję otwarłem bo co innego miałem zrobić skoro sam powiedziałeś na wstępie że jest umowa wiążąca? a sprzedawca wyskoczył z tym co wspomniałem :(. Gość też jest młodym sprzedawcą, możliwe że pierwszy raz takie mu się przytrafiło.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@dsith2 popełniłem błąd więc otworzyłem dyskusję aby dokopać sprzedawcy.... 🤔

ps. Nie, Allegro nie obciąży Cie tymi 70PLN to jakiś wymysł  Sprzedawcy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
dsith2
#8 Zapaleniec#

@pinsplash Niby jaki mam w tym interes by komuś dokopywać? żaden, po odpowiedzi panika, tyle 😞

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@dsith2 Jeśli zalicytujesz za wysoko, zawsze możesz licytować ponowni obniżając swoje maksimum. Widocznie sprzedawca zrobił "rozeznanie" i odkrył Twoje maksimum, potem ktoś znajomy zalicytował nieco niżej od Ciebie, abyś wygrał aż tak wysoką kwotą. Jeśli to firma, możesz zwyczajnie odstąpić od umowy. Prowizję mu zwrócą, a gdyby nawet nie zwrócili, nie może Cię obciążać żadnymi kosztami tej prowizji. Jeśli osoba prywatna, może domagać się zapłaty, ale do sądu moim zdaniem nie pójdzie, a tylko sąd do zapłaty może Cię zmusić, choć niekoniecznie, bo powołasz się na rażącą pomyłkę w cenie. Sprzedawca nie będzie ryzykował poniesieniem kosztów postępowania.

oznacz moderatorów
dsith2
#8 Zapaleniec#

@xyz96 @Super, wyczerpująca wypowiedź😊dziękuję

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

bo powołasz się na rażącą pomyłkę w cenie.

jaki przepis prawa to umożliwia kupującemu?

 

Sprzedawca nie będzie ryzykował poniesieniem kosztów postępowania.

wniosek do e-sadu to ze 3 dychy będzie. Jeśli kupujący nie ma solidnych podstaw prawnych to sprzedawca będzie się domagał finalizacji.

Przecież licytując trzeba potwierdzać kwoty jakie się rzuca. Ciężko chyba takiej sumy nie zauważyć.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@exoryna Jasne, zalicytował 10 razy więcej, niech płaci! Nie ma zmiłuj. Tylko sprzedawcy mogą się powołać na rażący błąd w ceni 🙂 Sąd go dobije 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 W tym sądzie też masz znajomości, żeś taka pewna werdyktu?

Masz i nie pisz głupot https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kto%C5%9B-zalicytowa%C5%82-m%C...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pffff 🙂  Ja też tak mogę napisać na forum 🙂

 

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

No to jest jakiś przepis prawa czy go nie ma?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@exoryna Zapytaj prawnika, 10 Ci poda.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Skoro nie wiesz czy można to po co radzisz pytającemu na co się ma powołać?

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wiem, że można. Idź do prawnika, wskaże Ci 10 paragrafów, a jeśli mu więcej zapłacisz, może nawet 15.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Haha. Daj chociaż jeden.... 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@exoryna Art. 88 Kc.

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Ok, dzięki. Czyli jakaś nadzieja dla niedoszlego kupującego jest.

oznacz moderatorów