anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja , zapłata odmowa wysyłki chyba standard ?

micoszek
#7 Wielbiciel#

Witam sprawa wygląda następująco , znajduje na Allegro płytę główną która mnie interesuje według opisu płyta chwilę używana i wymieniona na inny model w pełni sprawna na 3 letniej gwarancji.

Cena 1490zl licytacja brak chętnych , kontaktuje się z sprzedającym telefonicznie i pytam czy jeśli nikt nie zalicytuje to mogę ją zakupić poza serwisem z ceną pomniejszona o koszta prowizji. Kupujący się zgadza i prosi o kontakt po czasie licytacji. 

Po kilku dniach aukcja jest zakończona przez sprzedawcę , kontaktuje się z nim już SMS bo nie odbiera dostaje info że sprzeda mi za 1690 zł gdy odpisuje z kad te podniesienie ceny jeśli za 1490 nie było chętnego odpowiedzi już nie dostaje.

Kilka dni później aukcja wraca na allegro kwota 1590 i licytacja 7 dni , ustawiam snajpera i po 7 dniach wygrywam ja , wpłacam odrazu całą kwotę i czekam na paczkę po 6 dniach od wpłaty otrzymuje email żebym podał nr konta do zwrotu kasy , gdy pytam jaki jest powód dostaje odpowiedź że nie wyśle mi towaru i już.

 

Zakladam dyskusje na allegro opisuje wszystko i dodaje wiadomości SMS oraz z poczty, sprzedający odpisuje że nie wyśle płyty bo nie działa poprawnie.

 

Nie działa poprawnie płyta która została spakowana fabrycznie z 3 letnia gwarancją i która jeszcze chwilę temu była w 100% sprawna czy to na 2 aukcjach czy podczas rozmowy telefonicznej czy podawania jego ceny.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić ? 

Czytałem gdzieś że w towar po opłaceniu staje się moja własnością , czy mogę żądać od sprzedawcy pisemnego potwierdzenia chociażby na mój koszt z serwisu że płyta faktycznie jest uszkodzona ? To by dobitnie załatwiło sprzedawcę cwaniaka co sądzicie ?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@micoszek Jeżeli wygrałeś licytację, została zawarta prawnie wiążąca umowa i możesz domagać się wydania towaru, nawet sądownie. Allegro nie zmusi go do sprzedaży, nie ma takich uprawnień, ale mogłoby w takim przypadku stosować jakieś sankcje, ograniczenia na koncie itp, wtedy mniej byłoby takich przypadków. Potwierdzenia z serwisu możesz żądać, ale on nie musi Twojego żądania spełnić. Jeśli chcesz towar, pozostaje Ci droga sądowa.

oznacz moderatorów

micoszek
#7 Wielbiciel#

Tak też myślałem że niestety ale wolna amerykanka , nie wiem czy jest sens tłuc się po sądach owszem towar taniej niż w sklepie ale czy warte są tego nerwy ehh ... Wychodzi na to że sprzedający w tej materii są bezprawni 

oznacz moderatorów

micoszek
#7 Wielbiciel#

1.png2.png3.png

 

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy ciekawe co odpiszę allegro lub sprzedawca ^^

oznacz moderatorów