anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja

mkjuda
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór,
Wygrałem właśnie licytacje na zakup wagi łazienkowej. W trakcie licytacji (już pod jej koniec) przeczytałem bardzo nieprzychylne opinie na temat sprzedającego i wcześniejszych licytacji. Niestety otrzymałem wiadomość, że wygrałem licytację. Chcę jednak odstąpić od umowy, ze względu na lęk przed tym zakupem - sugerowanym przez jednoznaczne opinie innych kupujących na allegro od tej firmy. Jeszcze nie opłaciłem zakupu. Czy mogę się z tego wycofać? W jaki sposób? I jakie konsekwencje mnie za to czekają?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, poinformuj sprzedającego że rezygnujesz. Nie opłacaj. Na AL jest tak w regulaminie że jak nie zapłacisz przez 5 dni to nie ma zakupu.

oznacz moderatorów

mkjuda
#7 Wielbiciel#

tak po prostu napisać jedno zdanie?  Nie będę miał z tego tytułu nieprzyjemności?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mkjuda Nie a co zrobią? Zadowoleni nie będą, ale nic ci nie zrobią.Jak na Al to nawet nie musisz nic pisać, ale w formie grzeczności , warto.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mkjuda Jeśli to zakup od firmy, masz prawo do odstąpienia od umowy, także po licytacji. Piszesz swoje dane, dane tej firmy, nazwę przedmiotu, możesz dodać numer aukcji, datę i oświadczasz, że rezygnujesz z zakupu - wyślij to mailem. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. 

oznacz moderatorów