anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Link do następnej strony traci parametry wyszukiwania

_Raditzu_
#8 Zapaleniec#

U Was też tak jest?

 

Po wejściu tu:

https://allegro.pl/listing?string=folia%20transparentna%20matowa%20samoprzylepna&description=1&ocena...

A następnie kliknięciu linku do następnej strony i po przejściu do niej, filtry wyszukiwania (wyszukiwanie w opisie, ocena) są tracone.

Nie jest to pierwszy raz kiedy trafiam na ten błąd, w końcu postanowiłem napisać.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@_Raditzu_ Cześć 🙂 Czy mogłabym mieć prośbę o nagranie tej sytuacji i wysłanie filmu na spolecznosc@allegro.pl? Próbowałam powtórzyć to zgłoszenie, ale filtry wyszukiwania zostają na swoim miejscu po przejściu na kolejną stronę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Raditzu_
#8 Zapaleniec#

Dziwne. Teraz przechodzenie na kolejną stronę poprzez odnośnik (javascript) na stronie działa prawidłowo.

Natomiast, same linki przypisane (przez tag <a href...) do 1 2 i > oraz < dalej są nieodpowiednie - jeśli ktoś ma ustawioną przeglądarkę w ten sposób, że linki są otwierane w nowej zakładce (jak na przykład ja), to straci parametry wyszukiwania.

Proszę skopiować adresy tych odnośników do stron do edytora tekstu i po wklejeniu tam okaże się, że parametry w linku są tracone. Jednak po przejściu na stronę 2 (przez zwykłe kliknięcie w link, czyli javascript), linki (<a href...) stają się już prawidłowe. Najczęściej dzieje się to, kiedy nie jestem zalogowany.

Nagrałem krótkie filmy pokazujące ten błąd, w dwóch różnych przeglądarkach. Czy mogę to umieścić na jakimś koncie hostingowym i podać tu link bezpośredni? Chodzi o to, że jeden z plików zajmuje około 25MB.

 

oznacz moderatorów

_Raditzu_
#8 Zapaleniec#

@ko_alka Może opiszę to jeszcze inaczej, w przejrzystszy sposób. Więc tak:

Zapomniałem wspomnieć, że korzystam z przeglądarek mobilnych Brave i Firefox Android. Nie testowałem jeszcze tego na PC, ale bardzo wątpię, aby coś to zmieniło.

1. Po załadowaniu strony:

https://allegro.pl/listing?string=folia%20transparentna%20matowa%20samoprzylepna&description=1&ocena...

Linki 2 (czyli strona 2), NASTĘPNA oraz > mają przypisane błędne tagi (<a href=...), które prowadzą na stronę (proszę zajrzeć we właściwości linku lub skopiować i wkleić taki link do edytora tekstu), będzie to taki link:

https://allegro.pl/listing?string=folia%20transparentna%20matowa%20samoprzylepna&p=2

Jak widać, obcięte są parametry description, ocena-produktu, order.

2. Po kliknięciu 2, NASTĘPNA lub > i załadowaniu się kolejnej strony, błąd znika, tagi (<a href=...) tych odnośników 2, NASTĘPNA i > stają się prawidłowe, czyli takie:

https://allegro.pl/listing?string=folia%20transparentna%20matowa%20samoprzylepna&description=1&ocena...

Czy mój opis jest wystarczający?

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

U mnie (na PC) też tak się dzieje jak otwieram następną stronę w nowej zakładce, ale to zrozumiałe, bo ich JS zmieni URL (tylko ten na pasku adresu) dynamicznie przy kliku w aktualnej zakładce, nie w tej nowo otwartej, więc nowa zakładka będzie miała tylko taki URL, jaki aktualnie znajduje się w href, czyli URL z wyszukiwaną frazą + parametr z następną stroną.

Generalnie dzieję się tak dlatego, że korzystają z komponentu, który przy każdej akcji zmieniającej URL (pola formularza), w locie nadpisują go w przeglądarce w taki sposób, że jest on na nowo budowany przez aktualny URL + parametry formularza + dodatkowe parametry, typu kolejna strona, a otwierając link w nowej zakładce, ten komponent już nie będzie działał, bo skrypt się pod to nie podepnie.

Mają dwie opcje:

  • pobawić się w autodetekcję nowo otwieranych zakładek i nadpisanie URLa w tej zakładce
  • automatycznie aktualizować URL nie z paska, tylko bezpośrednio w komponencie paginacji, co byłoby łatwiejsze do wprowadzenia

Czy Allegro to zmieni? Na 90% jestem pewien, że nie 🙂

oznacz moderatorów

_Raditzu_
#8 Zapaleniec#

A jaki to problem dla Allegro poprawnie aktualizować linki paginacji (tak, by dynamicznie były uzupełniane o filtry wyszukiwania) przy użyciu JS? 🙂

Choćby tak:

document.getElementById("paginate-next").href = nowyURL;

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Dla nas, owszem, jest to prosta i szybka zmiana, ale w Allegro takie coś pewnie musi przejść przez jakieś tickety, potem trafić do jakiegoś zespołu na stół, gdzie 50 osób zastanawia się czy taka zmiana jest potrzebna, nadać priorytet, sprawdzić ile jest innych rzeczy w kolejce i pewnie jeszcze wiele innych kroków.

W takiej korporacji tak prosty push może zająć długie miesiące 🙂

Jest też taka opcja, żebyś zgłosił pomysł i podlinkował ten temat. Wszystkie szczegóły już mają, więc do jakiegoś zespołu na pewno ten temat trafi.

Czyli problem, to utrata parametrów filtrujących przy otwieraniu kolejnej strony wyszukiwania w nowej zakładce. Zobaczymy ile miesięcy zajmie im naprawienie tego 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_Raditzu_ czy mogę poprosić Cię o przesłanie filmiku, który obrazowałby ten problem? Jest potrzebny naszemu działowi technicznemu, aby przeanalizwoać tę sugestię. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@la_nika To jest dosyć dziwna sytuacja, bo tak teraz patrzę, to raz działa, a raz nie.

Sprawdziłem to jeszcze raz i u mnie to się dzieje tylko w następujących przypadkach:

  • otwieram link ręcznie z już gotowymi parametrami, jak przykładowo ten w pierwszym poście
  • kiedy odświeżę stronę po wybraniu parametrów filtrujących, typu "wyszukaj w opisie" czy "ocena produktu"

 

Jeżeli chcesz odtworzyć ten błąd, wybrałem więcej filtrów + szukanie w opisie:

 

To samo można powtórzyć bez otwierania nowej zakładki w kroku 2, do tego wystarczy kliknąć lewym następną stronę, parametry wrócą na miejsce, ale kiedy odświeżymy stronę, parametry znowu znikną.

Dowód: po kliknięciu następnej strony działa to prawidłowo, po najechaniu na ikonkę następnej strony widzimy parametry:

DarkStoorM_0-1666006032514.png

po odświeżeniu strony już ich nie ma jak na nią najedziemy

DarkStoorM_1-1666006074031.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM dziękuję! Przekazałam to do działu technicznego, ale nie udało się powtórzyć błędu, przez co podejrzewają problemy z przeglądarką. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów