anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z reklamacją, co robić?

sp6qkx
#8 Zapaleniec#

Witam Państwa Nabyłem od [edycja] pompę do wody ( nr aukcji 10704230359 )

która zaraz na samym początku się popsuła odesłałem i z ledwością po  

prawie ponad miesiącu raczyli odesłać - po wielu interwencjach w allegro itp

Firma wyjątkowo olewatorsko podchodzi do klienta - pompa jako tako działa a że była zima przez

pół roku nie używałem , parę dni temu podłączyłem pochodziła parę minut i całkiem padła 😞 trup

próbowałem sie dodzwonić do tej firmy to tak jak by dzwonić do Putina , pisze emaile , przez allegro 

ściana 😞 , nikt nie odpisuje - allegro ma to głęboko gdzieś bo ochrona kupującego to 180 dni a powinna być

taka ile jest gwarancji , i nie wiem co mam teraz z tym robić ? wysłać do nierzetelnej firmy bo już mam obawy 

że nie odeślą tego towaru i tylko stracę pieniądze na kuriera zaś ciągać się po sądach za niecałe 100zł mija się z

sensem czy miał ktoś doświadczenia z ta firmą [edycja]  i ewentualnie co mam dalej z tym robić ?? .

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

_Likos_
#21 Demiurg#

@A3dam  no ale to adres do reklamacji z tytułu rękojmi- adres do reklamacji. Takowy zawsze będzie adresem sprzedawcy. Lecz rękojmia jest wyłączona dla firm.

W warunkach gwarancji nie ma podanego adresu. jest tylko napisane że 12 miesięczna gwarancja producenta natomiast jak z tej gwaracji skorzystac - nie wiadomo.

Dlatego pisałem o karcie gwarancyjnej

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_Likos_ 
Zacytowałem powyżej "warunki rękojmi" zdefiniowane przez Sprzedawcę.
Adres już znasz, a warunki reklamacji masz określone jako "gwarancyjne".

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@A3dam  no tak. Tylko jeśli sprzedający pisze : "gwarancja producenta" to warunki gwaracji w tym adres do wysyłki w ramach gwarancji nie musi byc tożsamym z adresem oraz warunkami rękojmi.

Co zreszta jest zaznaczone: rekojmia dla przedsiebiorców wyłączona, gwarancja - zarówno dla konsumentów jak i przedsiebiorców.

W tym przypadku jeśli @sp6qkx kupowął na firme ma wyłączone rękojmie w tym reklamacje z tytułu rekojmi. Moze korzystac jedynie z gwarancji - lecz tutaj adres gwaranta /serwisu nie musi być taki sam jak w zakładce- reklamacje. Może lecz nie musi.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

W zakładce Reklamacje tej oferty ! masz podane informacje skierowane dla kupujących dotyczące Gwarancji.
To nie są warunki gwarancji udzielanej przez producenta klientom tego sprzedawcy. Być może producent udziela jakiejś gwarancji komuś (nie zajmujmy się tu jednak weryfikacją oświadczeń składanych przez sprzedawcę co do wiarygodności którego sądząc po treści ofert można mieć uzasadnione wątpliwości), ale zapisy w tej ofercie wskazują na to, że udzielana przez tego sprzedawcę jego klientom gwarancja jakości ("gwaranc ja kości" - pisownia oryginalna) jest na jego własny rachunek.
Również brak wyraźnego i precyzyjnego wskazania podmiotu odpowiedzialnego za zobowiązania wynikające z udzielanych zapewnień, innego niż sprzedawca - przy jednoczesnym udzielaniu zapewnień (gwarancji) co do jakości, potwierdza iż w tym przypadku Gwarantem (podmiotem odpowiedzialnym za udzielone zapewnienia) wobec Kupującego jest Sprzedawca.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@A3dam  biorąc pod uwagę niską cenę tej pompy, podejrzewam, że producent/dystrybutor nie "bawi się" w serwis gwarancyjny, gdzie sprawdzenie i naprawa przez serwisanta kosztuje więcej niż warte jest to urządzenie. Sam w branży AGD/RTV się z tym spotykam w tańszych markach - jak sprzęt przestaje działać i potwierdzi to sprzedawca, to wymienia na nowy egzemplarz drogą handlową. Czyli odsyła do hurtowni ta do producenta/dystrybutora lub bezpośrednio, jeśli ma umowę z producentem/dystrybutorem. Gwarantem niby jest producent/dystrybutor ale miejscem dostarczenia zepsutego towaru na gwarancji jest sklep.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Wielkie brawa dla "jeleni" dokonujących zakupów na Allegro za kilkaset zł. Ten sam produkt można kupić w tej samej cenie, lub niższej w sklepie internetowym lub zwykłym stacjonarnym.

W zeszłym roku kupowałem pompę - na Allegro 2200 zł, pojechałem do sklepu i kupiłem za 1750. Kolejny zakup - zbiornik hydroforowy - na All z kosztami przesyłki - 1100 zł. Pojechałem do sklepu - kupiłem za 950 zł. Koszty jazdy samochodem - ok. 40 zł. Zyski proszę sobie podliczyć samemu.

Jak ktoś nie potrafi liczyć - to po prostu sam odpowiada za swoje straty.

oznacz moderatorów