anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Manipulacja ceną?

Una84
#2 Obserwator#

Witam

Czy częsta zmiana ceny przez jednego z oficjalnych sklepów - w tym przypadku przedwczoraj 1429zł, wczoraj 1549zł w międzyczasie 1499zł,  za parę godzin 1549zł i finalnie 1499zł na chwilę obecną jest dopuszczalna?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Halfrunt
#19 Nestor#

Tak, sprzedający ma prawo zmienić cenę wielokrotnie i w każdej chwili, nie tylko ten z oficjalnego sklepu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobry 'tytuł".

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Una84 @Oczywiście że jest dopuszczalna - cenę można zmieniać nawet co minutę jeśli ktoś ma taką ochotę.  
Gdzie według Ciebie miałaby przebiegać granica częstotliwości zmiany ceny?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Una84 Jak najbardziej > to sprzedający decyduje w każdym momencie o cenie

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Może próbują nadążyć za zmianami na Allegro, proszę wierzyć kilka "nowości" od Allegro które wywracają cały biznes to norma. Często kalkulując cenę wyskakują kwiatki a to są dopłaty w Allegro Delivery bo 1 cm za dużo lub paczka ma właściwą wagę ale nie gabarytową.  Sprzedawanie na tej platformie dawno już mija się celami firm, czyli zarobkiem (a nawet utrzymaniem)

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#13 Ambasador#

Może i nikt nie zabroni sprzedawcy ustalać własnej ceny sprzedaży.

Teraz ciekawostka - jak działał pewien bardzo duży i bardzo popularny sklep internetowy (nadal działa, pomimo nałożonych kar, za które oczywiście zapłacili kupujący).

Otóż miałem upatrzony pewien produkt, nie był zbyt popularny, przez kilka godzin zastanawiałem się nad jego zakupem, kilkanaście razy w niego klikałem przez ten czas. A gdy w końcu się zdecydowałem na jego zakup - to cena wzrosła o 20 zł.

oznacz moderatorów