anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Manipulacja Słowami kluczowymi

KryptoKopalnia
#8 Zapaleniec#

Allegro stało się bazarem dla podróbek 

https://allegro.pl/oferta/smartband-mi-band-m4-smartwatch-opaska-puls-kroki-8901791526

Widać nie ma problemu że jest napisane mi band 4 i w opisie jest nazwa Xiaomi i oceny pod produktem mówią wszystko 

 

Artykuł 305 ust. 1 pwp stanowi, że każdy, kto oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać, w celu wprowadzenia go do obrotu lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

br.
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl   Niczemu się nie dziwię,  szukanie lepszych tańszych rozwiązań to  naturalne, to leży w naturze ludzkiej.

Zawsze można  coś ulepszyć, wykonać lepiej a nawet jeśli nie lepiej  to przynajmniej taniej.

Ja nie  znam tak dobrze  rynku chińskiego  żeby coś wyrokować, ale obserwuję  dwa  trendy:  zachowawczy  czyli zachodni  i azjatycki  wolny, preferujący swobodę gospodarczą.

My się skłaniamy  raczej  w kierunku zachodnim starając  się  zabezpieczyć  licencjami, prawami autorskimi stan istniejący. Zgoda, można i tak,  tylko że to hamuje postęp.

Oczywiście  że oszukańczych podróbek nie popieram  ale jeśli ktoś  sprzedaje  zamiennik  to  chętnie kupuję  bo nie widzę  w tym nic  złego najwyżej  niższą cenę i  czasami gorszą jakość.

A  czy manipulacja?  Prawie  cały rynek części  motoryzacyjnych  to  zamienniki,  albo inaczej podróbki.  I oczywiście  wykorzystują  znak  marki,  nazwę samochodu  która  niby jest  zastrzeżona.

Zabrałem głos w temacie  bo zdziwiło mnie święte oburzenie autora  na  niegodziwości  że ktoś ośmiela się .....

Pozdrawiam

oznacz moderatorów