anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Minął czas zwrotu pomimo nie otrzymania przesyłki.

azars
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich 🙂

To mój pierwszy wpis na tym forum.

Już nie pierwszy raz to widzę gdy coś kupuję. Dotyczy to przedmiotów z Chin. Nie otrzymałem przesyłki i Allegro opisuje ten fakt jako: "przesyłka opóźniona" a nie mam już możliwości jej zwrotu z powodu przekroczenia 14 dni. Z tego co się orientuję 14 dni na zwrot powinno płynąć od momentu otrzymania przesyłki. Więc co się dzieje? Dlaczego Allegro łamie swój regulamin i obowiązujące prawo? 

Liczę na to, że przesyłka jeszcze do mnie dotrze ale jak dotrze to już nie mam możliwości jej zwrócić zgodnie z obowiązującym prawem. Jak czegoś nie rozumiem to proszę o wyjaśnienia.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

azars
#7 Wielbiciel#

Widzę, że nie w tym dziale to napisałem. Jestem kupującym anie sprzedającym. Jak ktoś może proszę o przeniesienie tego tematu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@azars Tak liczy system, ale tym się nie przejmuj zawsze masz 14dni od otrzymania towaru. Ale ciekawy jestem jak zrobisz zwrot do Chin, nie jest on darmowy, przesyłka zagraniczna, chyba że w zwrotach masz adres polski.

oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

Kupując na Allegro kupuję w Polsce a nie w Chinach i powinno obowiązywać mnie Polskie prawo. Jeżeli nie mam możliwości zwrotu to te prawo jest według mnie łamane. A to fakt, że nie wiedziałbym jak to zwrócić w sytuacji gdyby sprzedawca się na mnie wypiął. Kupowałem już rzeczy za kilka tysięcy złotych sztuka z wysyłką z Chin jednak zawsze miałem na uwadze, że Allegro chroni mnie jako kupującego. 

oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

Powiem inaczej: w regulaminie allegro chyba nie ma czegoś takiego jak to że nie możesz zwrócić przedmiotu w ciągu 14 dni od momentu jego otrzymania bo sprzedawca wysłał go z Marsa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@azars system liczy 14 dni od zakupu a potem się aktualizuje jak odbierzesz paczkę i będzie od nowa 14 dni dostępny formularz 🙂  a pamiętaj że odstąpić możesz też pisemnie, napisz oświadczenie są w necie wzory i wyślij na maila 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

Jeżeli system po odebraniu przesyłki zacznie liczyć czas od nowa to jest to rozwiązaniem problemu. Jednak skoro musiałem napisać ten temat aby o tym się dowiedzieć system jest źle skonstruowany i powinien być poprawiony. Odliczanie do zera pomimo nie odebrania przesyłki wprowadza w błąd i może stresować kupującego. Należało by to poprawić chociażby jakimś wpisem w regulaminie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiele jest "niedociągnięć"  tu, ale na pewno uda się odesłać, w razie czego.😁

oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

Jeżeli na pewno nie da się odesłać Allegro nie powinno tolerować takich sprzedawców bo po prostu jest łamane prawo konsumenta. Przyjmując sprzedawcę w swoje szeregi Allegro powinno zagwarantować możliwość zwrotu w każdym wypadku i o tym stanowi regulamin Allegro. Na takie coś to już chyba paragrafy się nalezą 🙂

oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

To już **piiip**s chyba lepiej działa 🙂 Tam wiem, że ze zwrotem będę miał problem i wliczam to w ryzyko zakupu ale gdy nie dostałem towaru a się zdarzało zwroty były jakby automatyczne. Długo to trwa bo czasami ze 2 miesiące ale jeszcze nigdy nie zostałem tam olany ze strony systemu. Kupiłem tam chyba już setki produktów. Duperele do domu i zagrody 🙂

oznacz moderatorów

azars
#7 Wielbiciel#

Ooo widzę, że cenzura działa 🙂 Zamiast Ali*****ss widzę w poście powyżej "**piiip**s"

No człowiek uczy się całe życie...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Naprawdę tym się nie przejmuj, da się odesłać zgodnie  z prawem 14dni od daty otrzymania.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

masz 14 dni od dnia kolejnego od odebrania paczki na zwrot ale system allegro jest ułomny i liczy timer inaczej ale ciebie to nie obchodzi bo jak masz nr przesyłki to w trackingu masz datę i godzinę odbioru wtedy piszesz do tych ułomów z supportu że masz problem i że mają ci wygenerować etykietę zwrotną i podesłać, drukujesz ją i naklejasz na paczkę potem odsyłasz, skoro to Chiny to poczta Polska zakładając oczywiście że kupiłeś z darmową dostawą smart

oznacz moderatorów