anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mini przesyłka allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
asiax100
#7 Wielbiciel#

Mam problem, zamówiłam paczkę z formą dostawy allegro mini przesyłka. Przewidywany czas dostawy wynosi 3 dni, jednakże odkąd sprzedający nadał paczkę na swojej poczcie, nie ruszyła ona z miejsca od 5 stycznia, a już 9 styczeń. Co można zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Czekać? ale pytaj sprzedającego co się dzieje jak to zakup konsumencki.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@asiax100 nic jak sam piszesz jest to przewidywany, takie listy idą nawet dwa tygodnie 😄 po drugie 5 to piątek potem weekend a mamy wtorek czyli minęły dopiero dwa dni 😄

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Na przyszłość wybrać paczkomat InPost 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

W zależności od miejsca przeznaczenia takie przesyłki docierają od 5 dni do dwóch tygodni. Najlepiej zapytaj swojego listonosza ile dostarcza przesyłki firmowe. Sugerowany czas dostawy przez allegro nie jest gwarantowany, ale wyliczają go skomplikowane algorytmy Allegro. 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ale to chyba nawet nie jest śledzone to skąd wiesz, że nie ruszyła? Przynajmniej coś tu w tym stylu pisali no chyba ze pomyliłam coś...

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

są śledzone na zasadzie, przyjeto i wysłano z placówki i następnego dnia są już na Twojej poczcie 

ale śledzenie pokaże dopiero następny punkt, gdy listonosz zabierze w celu doręczenia.

Cały problem polega na tym, kiedy ten listonosz zabierze przesyłkę (o ile pracuje, nie jest na zwolnieniu lekarskim, albo wolny wakad) 

oznacz moderatorów
asiax100
#7 Wielbiciel#

Dziękuję! Myślałam, że są śledzone na każdym punkcie transportu. To rozwiewa moje wątpliwości.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Listy mają uproszczone śledzenie, będzie tylko informacja o nadaniu, a następnie dopiero o przekazaniu do doręczenia. Na stronie emonitoringu po prawej stronie jest stosowana informacja.

[quote]Dla listów poleconych oraz przesyłek firmowych poleconych wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania.[/quote]

 

oznacz moderatorów
leszek_b22
#8 Zapaleniec#

Usługa miniprzesyłka działa nadal "fantastycznie". Drobny towar za 10 zł został nadany w urzędzie pocztowym przez allegrowego sprzedawcę. Numer przesyłki 00659007730705837917.
I do dziś (10.04.2024) nic się nie zmieniło. Upłynęło 8 dni i zero zmian na monitoringu. Być może ta paczka już zmieniła położenie, a może nie.
Nauczka na przyszłość. PRZENIGDY nie korzystać z "usługi" miniprzesyłka!!!

mini.JPG

 

oznacz moderatorów