anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Może osobne Allegro dla Chińczyków?

igolek
#10 Popularyzator#

Niczym się nie przejmują, a już najmniej regulaminem, mają po 96% pozytywów, wystawiają co popadnie, gdzie popadnie. W kategoriach robi się bałagan. Może zrobić sprzedawcom niepiśmiennym w językach zachodu osobne Chinallegro, coś jak Lokalnie. Niech odważni kupujący tam błądzą, a pozostałym będzie łatwiej. 
Wiem, że pomysł od czapy ale może choć zaznaczać w tytułach, że wysyłka z danego kraju.Tyle czasu marnyje się na przeglądanie. wiem, można filtrować, tylko prościej byłoby widzieć.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

br.
#21 Demiurg#

Muszę przyznać, że był taki czas, że też tak myślałem. Dlatego że na Allegro obowiązywała zasada że ceny sprzedaży są cenami brutto, ceny chińskie są z reguły netto, trzeba sporo doliczyć po dokonaniu zakupu.

Ale gdyby nie było Chińczyków  to by było zbyt pięknie.  14-dniowy bezproblemowy zwrot, Allegro Protect, i całkowite bezpieczeństwo zakupów.  To było zbyt piękne, nic tylko kupować nawet z zamkniętymi oczami. Zupełnie jak w bajce.

Więc żeby było bardziej realistycznie, Chińczycy są niezbędni. Musi być ktoś kto zmusi kupujących do czytania, do zastanowienia się czy warto.

To zupełnie tak samo jak jest w przyrodzie, muszą być i są niezbędni drapieżnicy dla utrzymania równowagi ekologicznej. Więc na Allegro też tacy są potrzebni.

oznacz moderatorów

igolek
#10 Popularyzator#

Ja tylko proponuję rezerwat dla drapieżników. 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Chyba scieżkę zdrowia dla kupujących hardcorów lub z niższym ilorazem inteligencji 

oznacz moderatorów

rozik2
#11 Animator#

Kupującego interesuje cena, nie jakość czy ochrona.

Jest Allegro Protect, więc nawet jak chińczyk się zmyje za rok i szlag trafi Twoją gwarancję (rękojmię) w przypadku awarii sprzętu, to Allegro odda z AP.

Zastanawiam się, jak bardzo jest to rentowne (pozwolenie chińczykom na sprzedaż na Allegro a póżniej problemy).

Widocznie dobrze to sobie obliczyli i PROWIZJA > STRATY AP

Co innego niezadowolenie Kupujących czy uciążliwe szukanie aukcji od polskiego Sprzedawcy.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@rozik2 Obecny właściciel Allegro jest tylko przejściowy i z zyskiem będą odsprzedawali dalej. Są dwa kierunki - USA lub Azja z naciskiem na ten drugi. No, to już wiesz czemu to wszystko służy jak poskładasz klocki jeden do drugiego.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów