anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Możliwość tworzenia czarnej listy także przez kupujących.

MAMY ROZWIĄZANIE!
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Obecnie dodanie jakiegoś użytkownika do czarnej listy skutkuje tym, że nie może on od nas nic kupić. Jednak gdy my kupujemy od kogoś umieszczonego na naszej czarnej liście nie dzieje się zupełnie nic. Uważam że należy to zmienić. Pożądane byłoby gdyby przynajmniej jakieś ostrzeżenie się wyświetlało. Chyba każdy kto sporo kupuje trafił na jakiegoś nierzetelnego lub choćby tylko nieuprzejmego sprzedawcę. Teraz sami musimy pamiętać o unikaniu takich sprzedawców, a miło byłoby dysponować jakimś rozwiązaniem systemowym. Byłby to też dodatkowy środek dyscyplinujący nierzetelnych sprzedawców.

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

tez tak sądzę, 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  to nie wystarczy już system komentarzy, który i tak jest mocno wykrzywiony ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

to nie wystarczy już system komentarzy, który i tak jest mocno wykrzywiony ?" 

Nie wystarczy. Będziesz przed każdą transakcją sprawdzał czy miałeś do czynienia z tym sprzedawcą i jak cię potraktował? 
Poza tym sam twierdzisz że system komentarzy jest mocno wykrzywiony.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@glenmoranghie  szczerze - głównie kupuję u tych samych sprawdzonych osób, więc jest to jakieś zabezpieczenie. No chyba, żeby zrobić listę prywatną, do której ja dodaję kogoś, żeby go unikać w indywidualnych zakupach. Bo jeśli to będzie systemowe, to skończy się jak z komentarzami, złośliwie będą się ludzie do tej listy dodawać, ot chociażby żeby popsuć komuś reputację. Kto miałby to weryfikować ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

"No chyba, żeby zrobić listę prywatną, do której ja dodaję kogoś, żeby go unikać w indywidualnych zakupach. "

No przecież niczego innego nie proponuję. 
A rozwiązanie które proponuję powinno być "systemowe" o tyle, żeby mi się wyświetlała informacja że dany sprzedawca jest na mojej prywatnej czarnej liście, i żeby sprzedawca którego sobie wpisałem na czarną listę otrzymał o tym powiadomienie.

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Czy istnieje w ogóle możliwość tworzenia czarnej listy sprzedawców? Często kupuję na Allegro i już kilka razy trafiłem na firmy z którymi nie chciałbym już mieć do czynienia podczas przyszłych zakupów. Zawsze porównuje to z listą, którą prowadzę w notatniku. Nie ma tego wiele, ale byłoby rewelacyjnie gdybym mógł to mieć w Allegro i np. wykluczyć oferty sprzedawców z mojej czarnej listy. Plus też właśnie móc zobaczyć np. ilu użytkowników już dodało danego sprzedawcę do czarnej listy. Komentarze niestety w obecnej formie, nie pomagają w żaden sposób.

Tak jak w realnym świecie, nie wchodzimy do sklepów w których obsłużono nas nieprofesjonalnie lub produkty/usługi były po prostu słabe. Na Allegro dalej muszę oglądać oferty sprzedawców, którzy mnie nie interesują czy tego chce czy nie 😞

oznacz moderatorów
AP_BlueLion
#7 Wielbiciel#

Tak, stworzenie czarnej listy sprzedających uważam za konieczne. Dodatkową funkcjonalnością powinna być automatyczna blokada możliwości zakupów u osób z takiej listy lub chociaż komunikat o takim fakcie. Czekam na taką możliwość już kilka lat. Cieszę się, że mogę się w końcu wypowiedzieć w tej kwestii.

oznacz moderatorów
madziaP38
#8 Zapaleniec#

Jestem za! 

oznacz moderatorów
MichalMu
#3 Debiutant#

Ja również jestem za takim rozwiązaniem. System komentarzy jest wysoce nieefektywny. Chciałbym mieć prywatną czarną listę sprzedających. Jeśli musiałem się namęczyć ze sprzedającym, który np. wysyła towar niezgodny z opisem to wcale nie muszę pamiętać nazwy sprzedającego. Ostatnio prowadziłem nawet spór z taki sprzedającym. Włączyło się do niego także Allegro. I co? żadnego rozwiązania, a koleś ma 96,9% pozytywnych komentarzy. Jak ktoś chce od niego kupować to proszę bardzo, ale ja chciałbym przynajmniej komunikat, że sprzedający jest na mojej czarnej liście. Przynajmniej się zastanowię zanim kliknę "Kupuję".

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Ja sam proszę sprzedających o dodanie mnie do czarnej listy. Dodali mnie 2 razy.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Ale to jest kulawe rozwiązanie.

oznacz moderatorów
DavidtLiode
#9 Pomysłodawca#

Czy nasza dyskusja i komentarze mają jakikolwiek wpływ na to czy Allegro taką funkcjonalność doda? Lub chociaż zobaczy feedback i zastanowi się nad propozycją? Czy to tylko taka dyskusja dla samej dyskusji i marzenia ściętej głowy?

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Nie wypowiedział się tu dotąd żaden z moderatorów.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@glenmoranghie Nie sądzę żeby Allegro było na rękę takie rozwiązanie !!!Oni zarabiają na handlu

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Oni zarabiają na tym, że ludzie chcą kupować na allegro. 
Co oznacza że warto dbać o kupujących żeby nadal chcieli. 
Jeżeli allegro tego nie rozumie, to prędzej czy później przejedzie się na tym.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@glenmoranghie Może przejedzie ale nie zmienią ponieważ więcej było tu próśb i rozwiązań ale jeżeli nie są po myśli Allegro to nie zareagują

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Taka postawa ma swoją nazwę. Arogancja. 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jestem za, 

po dodaniu takiego sprzedającego do CL jego oferty nie powinny sie wyświetlać w wynikach wyszukiwania

 

Sprzedaje i kupuje, jednak gdy mam cos kupic to coś mnie bierze jak mam przewijać kilka stron tylko dlatego, że ktos wystawia duble i zmienia tylko jeden parametr w opisie

oznacz moderatorów