anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje konto zostało zablokowane bez powodu

Krzysztof88881
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry 

Nie wiem co allegro wyprawia. Zablokowało mi po ponad 10 latach konto , na którym nigdy nie złamałem regulaminu. I którego używałem jedynie do zakupów. Nic nigdy nie sprzedawałem. 

 

 

W mailu otrzymałem informacje 

 

Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba.

 

Prosimy Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości. W tym celu prześlij nam:

  • kolorowe zdjęcia (nie skany) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,
  • zdjęcie Twojej twarzy (selfie), na którym widać także Twój dokument tożsamości.

Jak przygotować zdjęcia

Na dokumencie muszą być widoczne:

  • imię i nazwisko,
  • data urodzenia i ważności dokumentu,
  • zdjęcie,
  • narożniki dokumentu.

 

Oczywiście nie ma takiej opcji bym swój dokument tożsamości czy wizerunek wysłał jakimś obcym ludziom.  Zresztą byłoby to niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Allegro to nie jednostka administracji publicznej ani służby. Nie ma prawa do wejścia w posiadanie takich danych choćby na chwile. Ponadto ciągle mam ważne SMART Allegro. Czy łaskawie ktoś mógłby wytłumaczyć co to za akcja ? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Krzysztof88881
#8 Zapaleniec#

napisałem, ale mogli by wcześniej podać konkretny powód a nie że wydaje im się to czy owo 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tam często ktoś podejmuje "dziwne" decyzje.😒

oznacz moderatorów

Krzysztof88881
#8 Zapaleniec#

Tak już zdążyłem poczytać w sieci. Konkretnie to zawieszone. Owszem robiłem uproszczona procedurę rejestracji, bo nie sprzedawałem nic nigdy. I napewno w momencie rejestrowania się tutaj lata temu nikt nie żądał przekazywania tak wrażliwych danych.  Nawet do założenia konta w banku wymagania są mniejsze. Ba pracując z danymi wrażliwymi i danymi osobowymi ludzi musiałem przejść w administracji publicznej odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami. A ty jacyś no name ludzie bez podpisu chca bym im prócz dokumentów wyraźnych przesłał selfie. No nie. To przegięcie. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak kupuję majtki w sklepie to nikt mi selfie nie robi. Z tego wniosek że musisz zacząć robić zakupy w zwykłym sklepie. Mi też zablokowali konto po 16 latach, bo niby rachunki niezapłacone gdzie w roliczeniach mam 0zł. Zdziwisz się o ile taniej w sklepie stacjonarnym niż na allegro. Wspieraj rodzimy handel a nie obcy kapitał.

oznacz moderatorów

Krzysztof88881
#8 Zapaleniec#

Zapewne masz racje. Ale z Allegro korzystam z powodu oszczędności czasu i dużego wyboru w jednym miejscu. Na zakupy mam czas zazwyczaj wieczorem przed snem.  Nie mam czasu by chodzić po sklepach.  Poza tym wiekszość sprzedawców tutaj to firmy polskie

oznacz moderatorów

Krzysztof88881
#8 Zapaleniec#

A może wystarczyłoby zatrudnić więcej żywych pracowników ? a nie wirtualnie analizować dane statystyczne i generować problemy. No ale ok. Wyjasnione.

 


Dzień dobry,

konto Krzysztof88881 zawiesiliśmy z powodu błędu w analizie danych, za który Pana przepraszam.
Przed chwilą zniosłam blokadę.
Konto jest znów aktywne.

Pozdrawiam
//Agnieszka
Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

 

oznacz moderatorów