anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

MTRANSFER inne okno

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

334370989_1846676222362219_3805963489277118369_n.pngOd pewnego czasu zauważyłam , że próbując zapłacić mtransferem okno mojego banku jest nieco inne niż było do tej pory. W załączeniu skan , Niby logo jest, ale okienka do logowania inaczej sa ułożone , a na samej górze zamiast napisu mtransfer jest napisane wybierz metodę płatności. Poza tym jest jakiś kluczyk ( obrazek) , a nie przypominam sobie , żeby widniał wczesniej.Uzywam komputera stacjonarnego, Czy to jest "prawdziwe " okno, czy jest bezpieczne, czy ktoś z uzytkowników tez ma watpliwości?? Pozdrawiam, ANNA

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy ale w niektórych płatnościach nastąpiły zmiany.

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

334370989_1846676222362219_3805963489277118369_n.pngjakie zmiany? czy widać rzut?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Diaz_2005  Obrazek musi zatwierdzić moderator, dopiero go zobaczymy. Pewnie jutro.

Radzę zachować ostrożność jeśli strona logowania jest niepodobna do normalnej, pomocne jest sprawdzenie adresu strony, czy to na pewno mBank czy jakieś nie wiadomo co.

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

dziękuję, staram sie być ostrozna, stać rozpczącie dyskusji. W moim banku otzrymałam odpowiedż" wygląda jak nasza".  A spodziewałam się 100% zapewnienia , ze jest ok.

Może jutro ktoś odczyta mój post i rozwinie się dialog

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Diaz_2005 obrazki są już widoczne, dobrze, że skontaktowałaś się z bankiem, ponieważ to oni mogą udzielić odpowiedzi w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

ale może jakiś użytkownik allegro juz zgłaszał takie wapliwości?   Mogłabys sprawdzić ? Bo piszecie do mnie , że łamię regulamin kupując poza allegro. A jak mam kupić skoro nie jestem pewna mtransferu, a wy odsyłacie mnie wyłacznie do banku ( zresztą otrzymała od banku info, że "strona wygląda jakby była oryginalna") . Słowo JAKBY mnie nie uspokaja. Prosze allegro o wdrożenie działań - przynajmniej kontrolnie , czy inni uzytkownicy tez nie sa spokojni przy mtranserze. Wiecie to, bo widzicie kto płaci  za zakupy poza allegro. DZiękuję

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Diaz_2005 inni użytkownicy nie zgłaszali problemów z płatnościami z tym bankiem. Nie wiem jakie zrzuty przesyłałaś do banku, ale polecałabym wysłać do nich zrzut ekranu z pełnym oknem przeglądarki, aby był widoczny także adres. Sprawdziłam to i po wybraniu płatności z mbankiem zostałam przeniesiona na stronę, która wyglądała dokładnie tak, jak na przesłanych przez Ciebie zrzutach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Diaz_2005  To nie tak. Obrazki owszem ładne ale nie widać najważniejszego, adresu https://

Adres ten musi być identyczny z adresem kiedy normalnie logujesz się do banku.

A że obrazek trochę inny to może być,  przy zakupach Allegro jest pośrednik płatności PayU  i bank podstawia widok taki jaki jest przeznaczony dla pośrednika.

Ja płącę z Santander i widok faktycznie jest trochę  inny. Przywykłem, ważny jest adres https

 

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

bardzo dziekuje za uwage, zaraz sprawdzę . Może być, że jestem nieco przewrazliwiona, ale lubie sama decydowac kogo obdarować własnymi pieniędzmi:)

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

przy bezpośrednim logowaniu się do banku mam taki adres: 

Diaz_2005_1-1678015137040.png

poniżej  adresu jest logo banku i zapis - zaloguj sie do serwisu transakcyjnego

a na allegro wyskakuje mi taki adres ( print screen zalaczyłam wyżej w dyskusji)

 

https://mtransfer.mbank.pl/pl/signin

kłódeczki sa i tu i tu , logo wydaje sie być identyczne. Ale pozostałość nie daje mi spokoju

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Diaz_2005  Nie, no nie przesadzajmy, rzeczywiście są to nieco inne adresy ale adresy podsyłane przez oszustów różnią się bardziej zdecydowanie.   Adres jest przypisany do określonej domeny, to jest taki rejestr adresów.  Nie widzę możliwości żeby został zarejestrowany  inny adres z logiem mBanku.  Poza tym  zabezpieczenia w komputerze sprawdzają tak zwany certyfikat autentyczności.  Gdyby adres https był fałszywy, to komputer natychmiast by reagował, byłby komunikat  na ekranie.

Ale jeśli masz nadal wątpliwości to albo zapytaj banku albo poczytaj pomoc mBanku tam powinny być wszelkie informacje na temat bezpieczeństwa.

Poza tym każdą transakcję potwierdzasz jednorazowym kodem lub tokenem więc nie widzę problemu aby wejść i się zalogować.

 

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

strzeżonego Pan Bóg strzeże! w mbanku powiedzieli mi - wyglada jak nasza strona!

Wyglada - haha , chciałam usłyszeć, tak , to nasza strona. Allegro standarowo umywa ręce , ale wysyła monity, że łamie się regulamin płacąc poza allegro. 

Dziekuję bardzo za wszelkie sugestie i reakcje  z Twojej strony . Fajnej niedzieli życzę:)

oznacz moderatorów

Diaz_2005
#8 Zapaleniec#

przy bezpośrednim logowaniu się do banku mam taki adres: 

Diaz_2005_0-1678016639316.png

 

poniżej  adresu jest logo banku i zapis - zaloguj sie do serwisu transakcyjnego

a na allegro wyskakuje mi taki adres ( print screen zalaczyłam wyżej w dyskusji)

 

https://mtransfer.mbank.pl/pl/signin

kłódeczki sa i tu i tu , logo wydaje sie być identyczne. Ale pozostałość nie daje mi spokoju

oznacz moderatorów