anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mylące (podwójne) opisy sprzedawców

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam

Spójrzcie na poniższego screenshota. Opis po lewej to ten, który wyświetla się przy wyszukiwaniu produktów. Kliknąłem 'kup teraz' bez wchodzenia do tego produktu. Bo niby po co? Mam w opisie wszystko co potrzebuje: mąka migdałowa, cena i jej waga.

Okazuje się, że po prawej stronie jest drugi opis, w którym sprzedawaca umieścił inną (mniejszą) wagę. Dlaczego w ogóle drugi opis jest umieszczany - to niepotrzebne duplikowanie informacji (a w tym przypadku nieprawdziwe info)? Wprowadza to zamieszanie i nieuczciwi sprzedawcy na pewno to wykorzystają. 

Capture.JPG

 

H.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte trochu żartuje se, problem znany z dwoma tytułami walczymy już od lutego 2021 r. Allegro wprowadza w błąd, tak samo masz komentarze od różnych sprzedawców pod jednym produktem podróby mają komentarze oryginałów i na odwrót  😞 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produktów/inne-oferty-tego-produktu-źle-połączone/td-p/163261

To że masz kup teraz nie znaczy że nie powinieneś przewinąć i przeczytać oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@konto zamknięte a więc w sklepie stacjonarny nie kupujesz na podstawie tego co pisze na metce , a ,, odwracasz i sprawdzasz czy rzeczywiście jest to 1kg ,, tu nie masz bezpośredniego kontaktu z towarem więc obowiązkiem Twoim jest zapoznanie się ze wszystkimi zapisami w ofercie , a przerzucanie WŁASNEGO braku dobrej woli bo ,,allegro udostępniło .... ,, na sprzedawcę jest krótko mówiąc NIEFAJNE . Dlategoż @konto zamknięte ,że sprzedacy muszą , powtarzam MUSZĄ  wspópracować z ułomnym katalogiem  podejmują ryzyko konfliktu z klientem masz wybór ofert  bo z tego wszystkiego co widzisz żeby nie skłamać trzeba by usunąć 2/3 produktów , których w żaden sposób nie da się sproduktyzować inaczej .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria nigdzie w swojej wypowiedzi nie "przerzucałem braku dobrej woli na sprzedawcę".

 

H.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@konto zamknięte jeszcze tylko jedno pytanie ,, po co ten cały wątek , pozdrawiam .......😁

,,Odnieś się może lepiej do tego dlaczego Allegro udostępnia opcję kupowania ('kup teraz'),,

odp. pytaj allegro 

,,po raz trzeci piszę, że używam opcji 'kup teraz' z szybką wpłatą i opcją dostawy.,,

odp. nie używaj , czytaj opisy 

,,Kupujesz chipsy z napisem 'paprykowe' na przodzie, po to aby się dowiedzieć, że na tyle jest napis, że to serowe?,,

odp. tak allegro łaczy z katalogiem , czytaj opisy sprzedawców .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria Super, to że się pofatygowałeś/łaś aby skopiować wszystkie moje pytania nie oznacza, że rozumiesz co czytasz.

Moją intencją było wskazanie, że pewna funkcjonalność nie działa do końca jak powinna i być może Allegro może to zmodyfikować, a nie po to, aby szukać winnego i go "ukarać" uprzedzonymi komentarzami. Jedyny @kostas11 rzeczywiście wszedł i sprawdził o czym pisałem, że nie ma opisów w apce i kupujesz to co widzisz.

"nie używaj" - wiesz, niektórzy lubią używać tego frazesu "nie podoba się, to nikt nie kazał Ci tego słuchać". Ale już to usłyszałem i co teraz mam chodzić z zatkanymi uszami na wszelki wypadek? PUENTĄ tego wątku nie jest "Ty pomagasz jednej osobie - mi" a poszukanie ewentualnego rozwiązania, aby korzystanie z Allegro było przyjemniejsze, mniej problemowe dla wielu innych.

Rozwiązaniem (może?) byłoby usunięcie możliwości podawania jednostek masy czy ilości w głownym tytule, to by zmusiło (lub zachęciło) kupującego do wchodzenia dalej w opis.

 

H

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@konto zamknięte przepraszam , ale nie to zupełnie miałem na myśli , a chciałem tylko uczulić na ,, UDOGODNIENIA ,,  jakie allegro serwuje Wam klientom , i nam sprzedawcom już od dłuższego czasu . Dla uatrakcjnienia wątku powiem Ci ,że na wiosnę zgłaszałem o zmianę ilości sztuk w opakowaniu termoloków z 10 na 8 bo producent tak pakuje od ponad pół roku ,a co najlepsze wiele razy TU na Gadane poruszany był temat i jak grochem o ścianę .

Przykładowa oferta -https://allegro.pl/oferta/termoloki-walki-na-goraco-8szt-m-sr-22-top-choice-12146140093

Zmuszony byłem podpiąć pod innego producenta ,żeby klient widzia ,że kupuje 8 , a nie 10 .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Zanim się kliknie "kup teraz" wypadało by włączyć myslenie"  Jesteś na Allegro od 18 lat, na AG też jakiś czas > #8 Zapaleniec# > i nie wiesz, że Allegro robi z ofertami co chce. Ważny jest tytuł po prawej stronie > bo to jest właściwy tytuł oferty > stworzony przez sprzedawcę.

Masz tu pretensje do wszystkich, że tłumaczą Ci na czym polega ten "katalog - bubel" Allegro, a Ty dalej powtarzasz swoje " bo jest kup teraz" . Zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak, któremu mama nie kupiła misia. 

Wszystkie te swoje "gorzkie żale" kieruj do Allegro > to spece od produktyzacji są winni całego zamieszania > a nie sprzedawca > jego tytuł jest jak najbardziej prawidłowy i nikogo nie wprowadza w błąd (a na pewno sprzedawca nie oszukuje) No chyba, że ktoś lubi być oszukiwany.

Czy jak ktos kupi Twój przedmiot > wyśle Ci link abyś potwierdził odbiór kasy > to też będziesz klikał wszystko po kolei "bo tam było"?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 "Masz tu pretensje do wszystkich"

"Wszystkie te swoje "gorzkie żale" kieruj do Allegro"

Przecież zgłosił problem na oficjalnym forum Allegro, to do kogo to niby kieruje? Do ciebie? 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Tylko, że pisanie o "katalogu Allegro" tu na forum nic nie daje i niczego nie zmienia. Wątków na temat błedów w "tzw. prodyktyzacji" było tu na AG bardzo dużo > bez jakiegokolwiek efektu.

Poza tym pisanie "Wprowadza to zamieszanie i nieuczciwi sprzedawcy na pewno to wykorzystają" jest próbą zwalenia na sprzedawcę za nieprzeczytanie opisu oferty.

oznacz moderatorów