anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nękanie przez sprzedającego za negatywny komentarz

gulard2
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam problem ze sprzedającym- wystawiłem mu negatywny komentarz, a on teraz szuka w internecie informacji o mnie i o moich bliskich, po czym wyzywa nas i szkaluje w komentarzach na różnych stronach. Szantażuje mnie w mailach, że jeśli nie usuną swojego komentarza, to będzie gorzej.

Jak mogę się bronić przed takim zachowaniem?

Pozdrawiam

Marcin

 

 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

xyz96
#21 Demiurg#

@kontozakupowe1 Pewnie, sąd niepotrzebny, nie ma co orzekać, tutaj sprzedawcy już orzekli. Wyrok jeszcze ogłoście.

oznacz moderatorów

IntercomGSM
#8 Zapaleniec#

@gulard2 
> Szantażuje mnie w mailach, że jeśli nie usuną swojego komentarza, to będzie gorzej

Jeżeli mailowe wezwanie do ugody przedsądowej nazywasz szantażem - to tak
I potwierdzamy:- gdy będzie sprawa karna - będzie gorzej.

 
 
 
oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

czyli słowo przeciwko słowu 🤔

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

i wypłynęło drugie dno sprawy
przestępca się skarży że będzie miał sprawę karną
jeszcze w dodatku publicznie się przyznał że nakłamał w komentarzu 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kontozakupowe1 O tym, czy ktoś jest przestępcą decyduje sąd. W tej chwili pomawiasz kupującego i sam możesz mieć sprawę karną.

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

Kupujący do kłamstwa w komentarzu sam się przyznał

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bez wyroku sądu nie masz prawa nikogo nazywać przestępcą, to publiczne pomówienie.

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

Mam - jeśli się publicznie do przestępstwa przyzna

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura do kwadratu, on nigdzie nie przyznał się do żadnego przestępstwa.

oznacz moderatorów

kontozakupowe1
#9 Pomysłodawca#

Bzdura do sześcianu, przyznał się do przestępstwa jakie popełnił w komentarzu

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Kupujący pisząc że jest to firma chińska miał prawo źle to osądzić otrzymując towar pochodzenia chińskiego i jeśli był w błędzie a okazuje się że był Allegro usunęło komentarz, tego typu sprawa nigdy nie trafi na wokandę jako zniesławienie, zakładając że wszystko co tutaj zostało napisane jest zgodne prawdą.

Natomiast jeśli sprzedający w odwecie na komentarz dokonał wpisów zawierających jakiekolwiek informacje o kupującym lub jego rodzinie na portalu Allegro a tym bardziej na innych portalach, lub ujawnił jakąkolwiek informację z wiadomości email w celu zdyskredytowania kupującego, należało by to zgłosić i tutaj nie ma zmiłuj jest to ujawnienie informacji i uporczywe nękanie.

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

Taką odpowiedź dostałem na swój komentarz:

POTWIERDZAMY. Kupujący nie chciał oczekiwać na wysyłkę przez czas podany w opisie oferty (60 dni) na towar importowany z Chin więc należność mu zwrócono pomimo że kuriera już zamówiono i skan listu przesłano. Mamy konstytucyjne prawo do wystawiania opinii firmie Kupującego (tak jak i on), i nie zawahamy się by tego prawa użyć. Cytat pochodzi z filmu "The Gentlemen" (2019)  a kupujący nie ma poczucia humoru / albo obeznania z kulturą ;).  Co zresztą nie świadczy o nim dobrze, radzimy go UNIKAĆ!!!

Poniżej informacja o czasie dostawy, gdy ja kupiłem te kamienie.

01.jpg

 

Gdzie w Konstytucji jest napisane, że można pisać głupoty w internecie o mnie i moich bliskich?

Czy tylko ja widzę, że sprzedający manipuluje faktami? Brodzik z **piiip**em to dla mnie powinien być dobry żart?

Przecież to jest chore...

Kiedyś mogłem zablokować takiego sprzedawcę na Allegro...

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gulard2 "Kiedyś mogłem zablokować takiego sprzedawcę na Allegro..." - o, to bardzo ciekawe, w jaki sposób?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

gulard2
#8 Zapaleniec#

Kiedyś, dawno temu, można było się blokować na Allegro, dzięki czemu nie było możliwości, żeby ponownie doszło do transakcji. Tak to napisałem...

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gulard2 Blokada jak wyglądała, teraz także nie musisz kupować, sprzedający dodają kupujących na CL i tak zabawa trwa.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gulard2 Pierwsze słyszę, żeby kiedyś było coś innego poza CL.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów