anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagłówek wprowadzający w błąd.

osaosa-87
#7 Wielbiciel#

witam,

niedawno dokonałem zakupu pewnego przedmiotu. lecz napotkałem się na dziwne zjawisko które wprowadza zdecydowanie w błąd. uważam że takie coś nie powinno być miejsce. 

np. kupiłem łóżko bez stelaża a miałem na myśli kupić łóżko ze stelażem. po zakupie, po dokładnym przeczytaniu aukcji faktycznie nie ma mowy nic o stelażu. Sugerowałem się nagłówkiem który tak w zasadzie nie był nagłówkiem. ?

 

stelaż.jpg

 

w wersji mobilnej jeszcze bardziej aukcja wprowadza w błąd. 

Screenshot_20201110_204850_com.android.chrome.jpg

sprzedawca tłumaczy się że nie ma wpływu na to jak wyświetlają się jego aukcje na allegro. 

co o tym sądzicie ? co powinienem zrobić ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia są zamaskowane. Opisz, co tam widać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. To on tworzy tytuł aukcji (nagłówek) i jak widać, robi to świadomie. Masz prawo do reklamacji. Powinieneś otrzymać stelaż lub zwrot wszystkich kosztów, także kosztu odesłania.

Jednak nie do końca - to nie jest tytuł oferty. To ocena produktu, który może być innym produktem. Sprzedawca nieprawidłowo połączył swoją ofertę łóżka bez stelaża z łóżkiem ze stelażem, dlatego w ocenie produktu widać stelaż. Aukcja wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@xyz96  sprawa jest trocę bardziej zawiła, bo sprzedawca w tytule nic o stelażu nie pisze. Tutaj w błąd kupującego wprowadziło allegro 🙂

Endrju
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, ale łóżko bez stelaża sprzedawca połączył z łóżkiem ze stelażem, dlatego jest tam ocena łóżka ze stelażem i informacja o stelażu.

W pierwszej chwili mnie też widok tej oferty wprowadził w błąd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@a_brod 

kostas11_0-1605039009575.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Zrobił jako jeden produkt łóżko bez stelaża i ze stelażem więc raczej jego wina, że tak wyświetla. Tak czy siak warto czytać dokładnie opisy 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ewidentnie jego wina. Oferta ma jakby dwa różne tytuły. Myślę, że zrobił to celowo. https://allegro.pl/oferta/lozko-sosnowe-drewniane-90x200-najtaniej-producent-7006354735#

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Ja myślę, że coś mu się pozajączkowało po prostu. Ma też węższe łóżka ze stelażem i bez  i tu już jest ok.

https://allegro.pl/oferta/lozko-sosnowe-drewniane-80x200-najtaniej-producent-7006354696

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 przecież to allegro wyświetla i samo łączy z produktami po kodzie lub nazwie 😞 po drugie jest nad belką i oddzielone od oferty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Przejrzałem sobie te oferty i w tym przypadku popełnił błąd, bo w pierwszej kolejności wystawił łóżko ze stelażem i stworzył produkt, następnie wystawił ten sam bez stelaża, na tym samym połączeniu z produktem.

Powinien to zrobić w odwrotnej kolejności, bo teraz wie, że skoro to on stworzył ten tytuł, to Allegro będzie go wyświetlać w jego ofertach. Sprzedający powinien zgłosić błąd w produkcie, żeby Allegro poprawiło ten tytuł, bo sobie tylko szkód narobi

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@osaosa-87 ale to co zaznaczasz to reklama najtańszej oferty od allegro, tytuł aukcji sprzedawcy zaznaczyłem na czarno 🙂 

stelaż.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@osaosa-87 To jest tytuł produktu z bazy Allegro, nie jest to tytuł sprzedawcy. Allegro utrudnia nam życie wciskając w naszą ofertę inny tytuł utworzony przez jakiegoś sprzedającego, który pierwszy dodał produkt do bazy Allegro.

Takie jajca będą zdarzać się coraz częściej, bo Allegro łączy oferty wszystkich sprzedających z podobnym produktem w niektórych kategoriach.

Dokładniej:

  • ktoś wystawia jakiś towar, który jeszcze nie istnieje w bazie produktów Allegro
  • wstawia do swojego tytułu + SUPER GRATIS, bo coś tam dorzuca od siebie
  • tworzony jest produkt z takim tytułem
  • inni sprzedający, którzy wystawią taki sam produkt (bez połączenia) będą później mieli automatycznie połączone oferty z tym produktem - podkreślam automatycznie, gdyż produkt z jednym EANem, ale tymi samymi parametrami zostanie połączony bez potwierdzenia sprzedającego
  • rezultat: wszyscy sprzedający mają taki sam tytuł, jakby sprzedawali ten towar z gratisem, a tak nie jest

Ciekawi mnie KIEDY coś z tym zrobią, bo nikt nie będzie ciągle poprawiał po kimś produktów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM  

kostas11_0-1605039038500.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów