anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mam od dłuższego czasu kontaktu ze Sprzedającym. Chciałem zgłosić usterkę w zakupionym telefonie

Client:106726374
#7 Wielbiciel#

Sprzedający to EXPERT_MEDIA_AGD. 

Dotyczy telefonu OUKITEL WP17 8GB 128GB NFC 8300mAh Helio G95. Jak i gdzie mam zgłosić reklamację, podejrzenie oszustwa na podstawie opinii które przeczytałem na forum. 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:106726374 jeśli sprzedający nie odpowiada na Twoje wiadomości, to załóż proszę dyskusję, po 24h, możesz poprosić w niej o nasze wsparcie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:106726374 
1 piszesz wiadomość prywatną do sprzedawcy że zgłaszasz reklamację i prosisz o wytyczne odnośnie odebrania towaru do reklamacji przez sprzedawcę. Jak nie  zareaguje w rozsądnym czasie 2-3 dni roboczych bo w weekendy firmy nie pracują to mając ślad zgłoszenia w wiadomości prywatnej
2 zakładasz dyskusję (gdyby nie było opcji bo już kiedyś zakładałeś klikasz oznacz moderatorów i ci przywrócą dyskusję) w dyskusji piszesz że składasz reklamację opisujesz problem i czekasz 24h w dniu roboczym na odpowiedź czas ten stopuje na weekend; sprzedawca odpisze pewnie zechce dostać towar na sprawdzenie więc odsyłasz/ wydajesz jego kurierowi spakowane jak jajko by się nie uszkodziło w transporcie i czekasz 14 dni od zgłoszenia na decyzję reklamacyjną gdzie sprzedawca decyduje czy reklamację uznaje wtedy sam decyduje czy naprawia / wymienia / zwraca kasę czy odrzuca i wtedy sąd lub ap z allegro
3 sprzedawca nie odpisuje po 14 dniach oznaczasz dyskusję jako nierozwiązaną i wypełniasz wniosek z allegro protect powinni ci oddać kasę z allegro 
ot cała filozofia
nie wiem o jakie oszustwo chodzi ale z telefonami najczęściej jest to sprzedaż telefonu branego na raty czyli z wadą prawną i masz blokadę od operatora za niespłacone raty. Zatajona wada prawna powoduje nieważność umowy kupna sprzedaży należy wnieść reklamację i zażądać zwrotu kasy i odebrania sobie telefonu przez sprzedawcę własnym przewoźnikiem a ty masz spakować porządnie i wydać telefon

oznacz moderatorów