anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mam pytań. Chcę powiadomić kupujących o zaistniałej sytuacji.

Alex-band
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca [edytowano] świadomie wprowadza w błąd, łamiąc prawo. W odpowiedzi na mój zarzut, że flakonik  nie jest antyczny (jak go reklamuje) odpowiada: „jak Pan na pewno przeczytał w aukcji flakonik jest z motywem antycznym, a nie antyczny”. Przypomniałem mu wówczas jak brzmi tytuł aukcji (VINTAGE FLAKONIK NA PERFUMY ANGIELSKI ANTYCZNY), na co z kolei odpowiada: „ja nigdy nie twierdziłem , iż jest antyczny , co napisałem , w opisie aukcji , to co Pan przytacza to tylko tytuł”. To oczywista żonglerka słowami. W jakim celu w tytule wstawione jest słowo "antyczny", jeśli przedmiot nie jest antyczny, co widać już na pierwszy rzut oka? Chodzi oczywiście o to, by klient uwierzył, że otrzyma coś autentycznego, z minionej epoki, czemu mają także służyć słowa "kolekcjonerski" i "nie wymaga renowacji", a oprócz tego urządzenie licytacji. To nie tylko nadużycie, to także strata czasu klienta. Oczywiście zwróciłem flakonik i wystawiłem sprzedawcy najniższą notę, na którą w pełni zasługuje. Piszę, by ostrzec innych przed podobnymi kłopotami, których właśnie doświadczyłem.

oznacz moderatorów
100 ODPOWIEDZI 100

xyz96
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze zrobiłeś, od tego są komentarze.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Alex-band Tak z czystej ciekawości - za jaką kwotę kupiłeś ten flakonik z motywem antycznym?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Alex-band
#9 Pomysłodawca#

To niewielka suma, 60 zł + koszt zakupu, ale też przedmiot bardzo mały, drobiazg na imieniny. Szczęśliwie miałem inne jeszcze prezenty i nie musiałem gorączkowo szukać czegoś, co by zastąpiło ów nieszczęsny flakonik. Można go znaleźć na stronie sprzedawcy pod nazwą, którą podałem. Figuruje jako sprzedany. 

oznacz moderatorów

Alex-band
#9 Pomysłodawca#

Właśnie sprawdziłem, że sprzedawca ponownie wystawia ten sam produkt, na tych samych warunkach. Jest licytacja, ten sam tytuł, pojawiają się słowa: "antyczny", "kolekcjonerski", "nie wymaga renowacji". Wzmacniają wszystko słowa: "stan jak na zdjęciach". Dość chyba rzadko spotykana bezczelność na Allegro. Przedmiot można łatwo znaleźć. Wystarczy wrzucić w Google "VINTAGE FLAKONIK NA PERFUMY ANGIELSKI ANTYCZNY". Sumę, za jaką został mi sprzedany, można by uznać za adekwatną, gdyby był to flakonik naznaczony w jakiś sposób historią, tymczasem to wyrób najprawdopodobniej chiński, wart kilka złotych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Alex-band Wiesz, mi osobiście "antyczny" kojarzy się ze starożytną Grecją, więc "trochę" dziwne by było, gdyby za raptem 60 zł można kupić flakonik mający lekko licząc ze 2000 lat😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Bez przesady 😊

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antyk_(przedmiot)

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Antyk a antyczny to dwie różne parafie (nie mylić z parafiliami)😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

A do tego angielski😀

Oni się wtedy modlili do drzew, podobnie zresztą jak my. Nie mieli czasu opracowywać procesu produkcji flakoników.

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Alex-band  Ależ jesteś zawzięty i zgryźliwy. Że też chciało ci się drapać ze sprzedającym o taki szczegół? 😂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Alex-band Cooo??? Zawzięty i zgryźliwy, bo dochodzi swoich paw i prawdy???

Ula

Ula
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

przecież widziały gały co brały.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale tu chodzi o zasadę 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:44052296 @majster_man

A nie uważacie, że wystawianie przedmiotu w kategorii Antyki i sztuka do czegoś zobowiązuje?  Zresztą szkoda słów .....

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg masz racje szkoda słów, ale jeszcze parę 😀. Ale jak pisze @sophie-bunny cena za taki przedmiot powinna dać do zastanowienia a tym bardziej po przeczytaniu opisu gdzie wyraźnie chyba było ujęte że z motywem antycznym. Myślę że @Alex-band ma swój rozum i go dobrze wykorzysta. A sprzedawcy kombinują tak jak hotelarze, restauratorzy i inne branże zamknięte żeby coś sprzedać i zarobić. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Kama, czy Ty sobie zdajesz sprawę, że przed końcem tego(!!!) roku będziesz zmuszona wystawić w kategorii "Antyki i sztuka" każdą książkę wydaną przed 1989 rokiem?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 

Kama, czy Ty sobie zdajesz sprawę, że przed końcem tego(!!!) roku będziesz zmuszona wystawić w kategorii "Antyki i sztuka" każdą książkę wydaną przed 1989 rokiem?

Kurczę, coś przegapiłam ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

Owszem, przegapiłaś, niestety...

Nie było trudno, bo tę informację - jak prawdę w "Trybunie Ludu", trzeba poskładać z kawałeczków, czytając między wierszami🙂

Primo: do końca 2021 roku każda oferta w kategorii "Książki i komiksy" będzie musiała być powiązana z produktem.

Secundo: utworzenie produktu nie jest możliwe w sytuacji, kiedy parametr "rok wydania" to 1988 lub mniej. Nawet jeśli dodasz poprawny ISBN.

Tertio... Nie, ergo😂 A zresztą, co Ci będę tłumaczyć, jeśli już rozumiesz.

Pora się zastanowić, czy "Chłopcy z Placu Broni" Molnara wymagają renowacji, czy też nie...

Bo tak sobie myślę, że "Łysek z pokładu Idy" ewidentnie wymagał renowacji🤣

I nie, to nie jest śmieszne. Ani trochę.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 

Trzymam się tego :

Chcemy też, aby ISBN był obowiązkowy tylko dla nowych książek. Jeśli wystawiasz książki używane, obowiązek podawania ISBN nie będzie dotyczył Twoich ofert.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kaliope_Brzeg 

To, czego się trzymasz, to jest pędzel. A drabina leci...

Ja w sytuacji, kiedy mam dwie sprzeczne wypowiedzi, zakładam że prawdziwa jest ta gorsza. Dopóki mi ktoś nie udowodni, że jest inaczej.

Pora założyć nowy wątek, jeszcze w tym miesiącu. Allegro wystawi zapewne do walki boksera, specjalistę od uników😂.

Ale może się czegoś dowiemy...

oznacz moderatorów