anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę anulować zakupu, bo w szczegółach zakupu nie ma takiej opcji... co zrobić?

letzter_Kaempfer
#3 Debiutant#

Przez przypadek kupiłem niechciany przedmiot (nie zauważyłem, że był w koszyku, a w pośpiechu kupowałem coś na telefonie i zorientowałem się dopiero na etapie płatności, że kwota się nie zgadza), chciałem anulować zakup i postępowałem zgodnie z instrukcją "jak anulować zakup", ale w szczegółach zakupu nie mam opcji anulowania. Co mam zrobić? Sprzedający prosił żebym anulował ale nie mam takiej opcji...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

letzter_Kaempfer
#3 Debiutant#

Dzięki, ale napisałem, że postępowałem zgodnie z tą instrukcją, ale niestety nie ma w szczegółach zakupu magicznego słowa "anuluj". Nawet użyłem ctrl+f, żeby mieć pewność, że wzrok nie płata mi figla.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@letzter_Kaempfer lew wprowadza Cię w błąd, zobacz niżej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli twój zakup zmienił status to możesz zrobić zwrot Screenshot-2020-12-7 Allegro pl - Więcej niż aukcje Najlepsze oferty na największej platformie handlowej .png

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ke???

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@letzter_Kaempfer Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

Jeśli nie masz takiej możliwości;

Możesz wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Jeżeli nie płaciłeś, nie podajesz numeru konta w drugim przypadku.

Nie ma innej opcji, sprzedawca nie może wymagać innego odstąpienia.

Po wysłaniu rezygnacji nie musisz płacić.

oznacz moderatorów

letzter_Kaempfer
#3 Debiutant#

Nie mam czegoś takiego jak Zwróć całość lub część zakupu”. Mam tylko: "Problem z zakupem Otwórz dyskusję ze sprzedawcą. Będziemy mieli do niej dostęp i w razie potrzeby udzielimy Ci wsparcia". Może to dlatego, że zacząłem płatność i przerwałem na tym etapie...

Napiszę po prostu do sprzedawcy jak to wygląda, bo chyba nic więcej nie mogę zrobić. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@letzter_Kaempfer Wyślij mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to wystarczy. Sprzedawca nie może wymagać niczego innego, a zwłaszcza odstąpienia przez stronę Allegro 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@letzter_Kaempfer Podaj mi proszę numer oferty, której dotyczy ta sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

letzter_Kaempfer
#3 Debiutant#
9117657508
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@letzter_Kaempfer Możesz wysłać rezygnację mailem, to wystarczy. Poza tym ten super sprzedawca narusza regulamin Allegro i prawo konsumenckie, ponieważ wymaga zwrotu towaru w oryginalnym opakowaniu, bez śladów użytkowania, to są klauzule niedozwolone z rejestru UOKiK. To jednak Ciebie nie dotyczy, wyślij mailem rezygnację.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@letzter_Kaempfer Nie masz dostępnej opcji anulowania tego zamówienia, ponieważ status płatności za ten przedmiot to "nieudana". Poinformuj Sprzedającego o rezygnacji, to wystarczy.

Jeśli koniecznie chcesz zrezygnować przez Allegro, istnieje jeszcze inna możliwość rozwiązania tej sytuacji. Jeśli ponowisz płatność i status płatności zmieni się na "zakończona", wówczas będziesz miał możliwość anulowania go w naszym systemie. Dokładne kroki jak to zrobić masz już przedstawione powyżej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

letzter_Kaempfer
#3 Debiutant#

Ok. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów