anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę wysłać wiadomości do sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Rafal_20_2005
#7 Wielbiciel#

Ostatnio mam taki problem, że wchodząc w Pytanie do sprzedającego i wpisując coś w tę ramkę nie mogę niestety tego wysłać, klikam wyślij i nic się nie dzieje. Próbowałem z 2 różnych przeglądarek. Czy Allegro dokonywało ostatnio jakichś zmian w tym zakresie, bo jestem bardzo poirytowany tą sytuacją.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

@Rafal_20_2005 Wysyłanie wiadomości działa, jeśli zmiana przeglądarki nie pomogła, spróbuj na innym komputerze.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Rafal_20_2005 Jakiego masz windowsa (jeśli XP, to się nie dziw, że nie działa)? Czy masz zainstalowane w przeglądarce jakieś rozszerzenia, np. Dark Reader (powoduje problemy z działaniem niektórych elementów podstron allegro)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Rafal_20_2005
#7 Wielbiciel#

Mam właśnie system XP i wcześniej nie miałem takich problemów. Czyli mam rozumieć, że dokonano "cudownych" zmian i wszyscy użytkownicy posiadający starszy system tracą możliwość  skorzystania z bardzo istotnej, a wręcz niezbędnej funkcji tego serwisu? No ... świetnie.

oznacz moderatorów
Rafal_20_2005
#7 Wielbiciel#

Ok, dzięki za informacje. Czyli Allegro strzela sobie w stopę zabierając użytkownikom niezbędną do wielu zakupów funkcję. Mi właśnie ta niedogodność uniemożliwia multum zakupów, bo teraz nawet nie jestem w stanie zapytać sprzedawców o szczegóły produktu ani uzgodnić jego wersję. No brawo. Ot radzą zmienić system, bo to przecież takie łatwe, szybkie i tanie rozwiązanie... Chyba jednak prościej będzie kupować gdzieś indziej.  Na Allegro jestem od 15 lat, widziałem już wiele bzdurnych i niepotrzebnych zmian tutaj, ale ta chyba przebiła wszystkie poprzednie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Rafal_20_2005 Ale zdajesz sobie sprawę, że to akurat nie jest wina allegro, tylko producentów przeglądarek (a głównie google mającego spokojnie ze 3/4 rynku przeglądarek za sprawą Chrome i jego klonów, które wymusza na twórcach stron szyfrowanie TLS w coraz wyższych wersjach tego protokołu, bo w przeciwnym razie takie strony spadają w wynikach wyszukiwania)?
Weź też pod uwagę, że XP to system, którego od stycznia 2014 roku nie wspiera już nawet jego producent, a ostatnie wersje przeglądarek na ten system pochodzą mniej więcej z połowy 2018 roku (a co za tym idzie nie mają zaimplementowanej obsługi niektórych protokołów i technologii (podobnie jak XP) obecnie używanych w Sieci.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

A czemu nie działa opcja wiadomości w aplikacji allegro ? 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piwko17 Usuń dane aplikacji w ustawieniach telefonu, zaloguj się ponownie do apki i powinno działać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

Pełen nadzieji, jednak nie pomogło. Wciąż komunikat proszę spróbować później. I tak już od paru miesięcy próbuje.....zaczyna irytować

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piwko17 Ale usunąłeś wszystkie dane aplikacji, czy tylko tymczasowe?
Oczywiście mowa o tej apce https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.allegro a nie o "allegro sprzedaż"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

Wszystkie. Ale po wejściu w Twój link zauważyłem komunikat że moje urządzenie nie jest zgodne  i mam się skontaktować z deweloperem... 

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

Dokładnie napisali, że aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem. Proszą o kontakt z deweloperem...

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piwko17 Jaką wersje androida masz na tym telefonie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

ANDROID 5.1.1

MIUI 9.6.2.0 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@piwko17 A widzisz, bo apka allegro już od kilku miesięcy wymagała minimum androida 6.x, a nie 5.x (niemniej widzę, że w ciągu ostatniego niecałego miesiąca przeskoczyli już na 7.x - @_HolaOla_ skąd takie wymagania tej apki i kiedy będzie można ją odpalić tylko na prestiżowych telefonach za 5 tys. z minimum androidem 11?🤔).

Nawet google nadal wspiera androida 5.x (bo zarówno sklep jak i usługi cały czas są aktualizowane), a allegro już dwa razy w ciągu ostatniego półrocza podwyższyło minimalną wymaganą wersję androida. W sumie spoko, bo może szybciej polecą na pysk statystyki użycia apki i bardziej się przyłożycie do dopracowywania wersji przeglądarkowej😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
piwko17
#7 Wielbiciel#

No to brawo brawo. Jak tak dalej pójdzie to odczują to wszyscy. Może nie mam super wypasionego telefonu ale chodzi płynnie. Teraz nowa bateria wpadła więc nie mam zamiaru zmieniać. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Nie ma takich planów, więc  na razie wszyscy użytkownicy aplikacji z Androidem min. 6 mogą korzystać z aplikacji bez przeszkód. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ale już nie mogą jej zainstalować (na androidzie 6.x). Co ta apka takiego w sobie ma, że w ciągu raptem pół roku wymagania przeskoczyły z androida 5.x na 7.x (gdzie jeszcze miesiąc temu był to android 6.x)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Rafal_20_2005
#7 Wielbiciel#

Dodam do tego wątku informację, która może komuś pomoże, kto również ma nadal stary system XP i kłopoty z tym związane. Mianowicie przeglądarka Mypal i problemy np. z wysłaniem wiadomości do sprzedawcy albo zalogowaniem do banku - jak ręką odjął.

oznacz moderatorów