anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie odebrałem paczki

live_for_speed
#1 Nowicjusz#

nie odebrałem paczki sprzedawca chce zwrotu gotówki za przesyłki w obie strony.  straszy mnie jakąś swoja listą.... czy mam zwrócić mu pieniądze?  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

konto zamknięte
Nie dotyczy

Teoretycznie nie, ale postaw się na jego miejscu, kupujący nie informuje cię o rezygnacji i wysyłasz mu paczkę, nie odbiera i jak się z tym czujesz, czy opłata za zwrot jest fajna, czy wolisz jednak żeby (skoro nie odebrał) opłacił to jako zadośćuczynienie 🙂 wszystko zależy od ciebie 🙂 ja był jednak oddał, 9zł to nie dużo. Jeśli doda cię do Czarnej Listy, to nic już nie kupisz u tego sprzedającego 🙂

Pamiętaj, że poza CL, zawsze może zagrać z tobą w eSąd, a tam będziesz na start przegrany 🙂

najwyżej utarguj dyszkę jako zadośćuczynienie, ale niech to wyjdzie od ciebie, i zacznij od przepraszam 🙂

oznacz moderatorów

live_for_speed
#1 Nowicjusz#

gdyby chodziło o 9zł nie zawracałbym głowy  chce 40zł.   za co mam płacić ? chyba mam prawo od nie odebrania paczki. chodziło o części do auta które okazały sie być zbędne.   więc nie odebrałem paczki.  chyba jako sprzedawca musi sie z tym liczyć ,że raz na jakiś czas może sie tak zdarzyć...  też prowadze firmę z autami jeśli klient przyjedzie pojeździ autem i go nie kupi mam życzyć sobie zwrotu pieniędzy za paliwo ? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@live_for_speed, no oczywiście, że tak, w końcu to twoje paliwo,
jesteś taka jakby wypożyczalnią-przed-zakupem, daj umowę na próbną jazdę 🙂

Choć 40 to dużo, utarguj w takim razie 20zł, ale to musi wyjść od ciebie,
napewno się zgodzi 🙂 pamiętaj, że jak nie oddasz nic, może być eSąd 🙂

oznacz moderatorów

live_for_speed
#1 Nowicjusz#

dzięki za podpowiedź 🙂 zwrócę mu pieniądze i tyle zachowam sie jak facet. dzięki i pozdrawiam 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@live_for_speed odstąpiłeś od umowy ? więc masz problem 😞 Jak byś poprawnie odstąpił pokrywasz koszt zwrotu.

Jak prowadzisz firmę to bym się nie wypowiadał, powinieneś znać przepisy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ADomagalski123
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca nic nie może ci narzucić. lista którą cie straszy to tzw. czarna lista - powoduje ona to, ze w przyszlosci nic od tego kupującego nie będziesz mógł kupić. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli nie odebrałeś to nie wywiązałeś się z umowy na to są przepisy, sprzedawca może iść do sądu i coraz częściej to robią, koszta nie wielkie aby założyć sprawę 30 zł ale nauczka pozostaje, jest to rozwiązywane w esądzie lublin zdalnie bez udziału stron, końcowy koszt dla Ciebie coś koło 300 zł  🙂

Postaw się po drugiej stronie sprzedajesz coś opłacasz wysyłkę i zwrot a kupujący Cię olewa 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów