anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebrałem przesyłki z paczkomatu, minęło już 14 dni, nie mogę zwrócić przez formularz, co teraz?

pshemo8993
#7 Wielbiciel#

Czesc. 
Nie zdarzylem

odebrac paczki z paczkomatu. Od zwrotu do sprzedającego minęło 14 dni (od daty dostarczenia paczki). Upomniałem się o zwrot pieniędzy dzisiaj, ale sprzedający twierdzi ze nie może mi ich zwrócić bo nie kliknąłem opcji ZWRACAM TOWAR. Twierdzi ze opcji zwrotu orzez Payu tez nie ma. 
A ja teraz zwrotu kliknąć nie mogę ponieważ wygasło z przyczyny 14 dni. 
mozliwe to wogole ze nie może zwrócić orzez Payu? Z tego co pamietam zawsze była taka możliwość 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@pshemo8993 możesz wysłać  sprzedawcy dostąpienie przez centrum wiadomości.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pshemo8993 Nie dopełniłeś swoich obowiązków nie odbierając przesyłki.
To, że paczka wróciła do sprzedającego nie zmienia faktu, że towar nadal jest Twoją własnością - w takiej sytuacji sprzedający nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy.
Aby to zmienić musisz złożyć sprzedającemu oświadczenie o odstąpieniu od umowy - może być mailowo ale uzgodnij z nim szczegóły - jestem pewien, że się dogadacie 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zrobiłeś zwrotu, nie odstąpiłeś od umowy zakupu to towar jest twój. Sprzedający nie musi po terminie 14dni przyjmować zwrotu(chyba że w ofercie było inaczej np:30dni), teraz to zostaje opłacenie i powtórne wysłanie albo dogadanie się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@LEW433 może zacznij wcześniej weekend bo już chyba trochę zmęczony jesteś po całym tygodniu 😉 

@pshemo8993 termin 14 dni na zwrot liczony jest od dnia dostarczenia przesyłki do kupującego. W tym przypadku termin ten nie minął bo przesyłka nie została odebrana. Masz jak najbardziej prawo odstąpić od umowy. Nie musisz tego robić przez panel Allegro, wyślij odstąpienie emailem do sprzedawcy, sprzedawca będzie miał 14 dni na zwrot pieniędzy. Zwrócić może bez problemu przez system Allegro.

Oczywiście zakładam, że jesteś klientem indywidualnym i kupiłeś od firmy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak mam weekend i tobie także polecam, 😛 Nie ma odstąpienia od umowy zakupu więc towar jest kupującego nadal.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Z tego co napisałeś wcześniej wynika, że klient nie ma już możliwości odstąpienia od umowy a to nie prawda, nadal może to zrobić bo termin 14 dni nie minął.

Ja jeszcze chwilę musze poczekać do weekendu 🙂

oznacz moderatorów