anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebrany zwrot przez sprzedawcę

ADWMaciej
#7 Wielbiciel#

Witam mam pewien problem ze sprzedającym, wygrałem na licytacji nowy produkt na robaki, ale po otrzymaniu przesyłki okazało się że jest po terminie, napisałem do sprzedającego (osoba prywatna) kazała odesłać i wymieni na takie w terminie , lecz miałem wiadomo odesłać na swój koszt który wyniósł by połowę zakupu przedmiotu, więc zastanawiałem się czy to ma sens... Lecz w dalszej dyskusji sprzedawca był coraz bardziej nie miły więc postanowiłem dla zasady odesłać w ramach tzn reklamacji gdyż już mijał miesiąc od słownych przepychanek. Odesłałem na wskazany paczkomat przez sprzedającego i poinformowałem numerem śledzenia , jak paczka była gotowa do odbioru wysłałem również wiadomość w odpowiedzi znów dostałem kilka dziwnych niepotrzebnych tekstów .... Paczka nie została odebrana z paczkomatu i wróci do mnie , rozumiem że nie mogę jej odebrać ? Założony jest też spór i się toczy lecz bez większego sukcesu go widzę . Proszę i wyjaśnienie czy i kto w tej sprawie ma rację , skoro kupiłem przedmiot i jest po terminie mam prawo go zareklamować , a koszt wysyłki przeze mnie powinien pokryć sprzedający? Jak jest w sytuacji kiedy nie odebral zwrotu, będę też obciążony kosztem wysyłki zwrotnej , i rozumiem że mogę i muszę domagać się zwrotu pieniędzy 

1) za przedmiot 

2) za wysyłkę 

3) za odesłanie 

4) za koszt powrotu zwrotu. 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADWMaciej Cześć. 🙂 Nie martw się, sprawa z pewnością się wyjaśni. Czy poprosiłeś w dyskusji o pomoc pracownika Allegro? Jeśli nie, to koniecznie to zrób. Pomożemy Ci 🙂 Na koncie z którego teraz piszesz nie ma żadnych zakupów ani aktywnych dyskusji, dlatego nie mogę o to poprosić w Twoim imieniu. 

Jeśli reklamacja zostanie uznana, to sprzedający powinien zwrócić Ci wszystkie koszty, które poniosłeś. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ADWMaciej
#7 Wielbiciel#

Zwrot został odebrany w ostatniej chwili. Założony jest już spór lecz na drugim koncie doszło do tego zakupu. 

oznacz moderatorów

ADWMaciej
#7 Wielbiciel#

I czy reklamacja może być odrzucona z jakiego kolwiek powodu? Przedmiot jest w stanie takim jak otrzymałem , jedynie jest po terminie ważności lecz taki już dostałem, i jaki czas ma sprzedający na podjęcie decyzji?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ADWMaciej Na złożenie reklamacji z tytułu rękojmi jest 2 lata, zatem termin nie został przekroczony. Sprzedający powinien wydać decyzję reklamacyjną w ciągu 14 dni. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Przedstawiasz niejasne informacje. Najpierw piszesz, że paczka nie została odebrana z paczkomatu przez sprzedającego, potem piszesz, że została odebrana.

Na coś musisz się w końcu zdecydować....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ADWMaciej
#7 Wielbiciel#

Paczka została wysłana na paczkomat w formie zwrotu , po statusie paczki widniało że upłynął czas , jednak udało się odebrać jakimś cudem, więc paczka już jest u sprzedającego 

Screenshot_2022-09-23-09-43-59-74_44b43d10f9a91879160428ae0868217d.jpg

oznacz moderatorów