anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie podanie numeru listu przez sprzedającego a wysłanie przedmiotu przez inną osobę, opcja płatności

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Trafiłem wydaje się na wyjątkowo cwanego Sprzedawcę :

Oferta kup teraz przez pobranie środków przez kuriera. Paczka do mnie dotarła i ją kurierowi opłaciłem, na liście przewozowym nadawcą jest inna osoba niż Sprzedający, a Sprzedający nie wpisał w allegro numeru listu przewozowego, chcąc zrobić zwrot musisz kliknąć "anuluj zakup" co wyklucza cię z otworzenia sporu oraz oceny Sprzedawcy. Kliknąłem "anuluj zakup" później wypełniłem formularz zwrotu, przesyłkę odesłałem i jestem w kropce ponieważ jak mam domagać się zwrotu środków od sprzedawcy jeśli on teoretycznie nie wysłał przedmiotu a ja miałem zapłacić kurierowi. Ot taką Sprzedawca znalazł sobie lukę w regulaminie. Oczywiście żadnego paragonu czy faktury w paczce nie było.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

no właśnie. Nawet kliknąłem, że "przesyłka dostarczona" i dalej nie było opcji "zwróć część lub całość"

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Po co się martwisz z góry. Poproś p pomoc Allegro jeśli nie o trzymasz zwrotu wpłaty. Masz chyba jakieś pokwitowanie od kuriera, że zapłaciłeś lub pokwitowanie odesłania towaru?

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

tak, mam list przewozowy z paczki. Nie chodzi o to, że ja się martwię tylko chcę pokazać,że jest taka luka w regulaminie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Client:44052296 prawdopodobnie sprzedawca ma cąły czas zamówienie ze statusem nowe lub w realizacji. Wówczas chyba można wyłącznie anulować zamówienie no bo nie ma czego zwracac

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

i tutaj jest pies pogrzebany. Zbieg okoliczności ? Nie sądzę.

oznacz moderatorów

betizdaleka
#9 Pomysłodawca#

Mnie to się wydaje, że to Ty coś kombinujesz, a nie sprzedawca. Zamówiłeś towar, zapłaciłeś, otrzymałeś no tak jak chciałeś anulować? Odstępujesz normalnie od umowy, zwracasz towar i czekasz na zwrot kasy.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Proszę nie mieszaj w temacie, przeczytaj tyle razy ile potrzebujesz aby go zrozumieć, sprawdź jak jest i nie pisz co Ci się wydaje.

oznacz moderatorów

betizdaleka
#9 Pomysłodawca#

Przeczytałem  nie raz i wyraźnie widać, że gość kupił towar. Otrzymał go, a potem robi **piiip**oburze nie wiadomo z jakiego powodu. Cwany sprzedawca bo dostarczył zamówiony towar....no to dobre jest he he. Ja by każdy z klientów którzy zwracają towar kupiony na allegro pytali się czy ten cwaniak ( spzredawca) odda im kasę to by serwery nie utrzymały tego forum. 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:22467026 czy sprzedający w zakładce zwroty podał adres do zwrotu ? Czy odstąpiłeś od umowy i odesłałeś przedmiot sprzedawcy ?

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

tak, dopiero po "anulowaniu zakupu" można było wypełnić "formularz zwrotu" co tez uczyniłem więc został przez allegro nadany numer zwrotu i podany adres do odesłania przedmiotu co zgodnie z tym zrobiłem. Oczywiście posiadam list przewozowy przesyłki która do mnie dotarła oraz list przewozowy przesyłki którą odesłałem, teraz trzeba czekać czy Sprzedawca odbierze przesyłkę jeśli tak to czy zwróci środki czy trzeba będzie dochodzić swego co jak się okazuje może nie być takie proste.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:22467026 czekaj na zwrot pieniędzy, jeśli go nie otrzymasz złóż wniosek do POK Allegro.

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

ok, dam znać jak sprawa się zakończy. Mnie najbardziej chodzi o to aby wyeliminować taką możliwość oszustwa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:22467026 czekamy na wieści!
Zostawiam tu informację dla osób, które mogą mieć podobny problem w przyszłości. Jeżeli w takiej sytuacji nie będzie możliwości zwrotu produktu, nie anulujcie zamówienia, tylko napiszcie do nas, możemy oznaczyć przesyłkę jako dostarczoną i wtedy będzie możliwość założenia dyskusji i wystawienia komentarza. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:22467026 Wiesz, wiele faktów da się racjonalnie wytłumaczyć.

- Pobranie: Klient może ma złe doświadczenia z nieodbieraniem przesyłek, może mu ktoś złośliwie robi i naraża na koszty, lub woli taką formę np. z powodu

- Inny nadawca: To może być magazyn importera, producent lub znajoma firma z którą ma jakieś powiązania a ona ma umowę z dostawcą na tyle atrakcyjną ze bardziej mu się opłaca z niej korzystać niż na allegro czy samoistnie.

Problemem tu jest tylko fakt, ze sprzedawca Cie nie informuje że przesyłka będzie przez innego nadawce, powinno się informować o takim fakcie, bo ja bym np nie przyją przesyłki od kogoś innego niż zamawiałem a już szczególnie płatnej przy odbiorze. Bo pomyśl, ktoś wiedząc ze czekasz na przesyłkę X za pobranie X udaje kuriera lub wysyła powietrze właśnie z innego adresu (w lesie domek dla ptaków bo dom już od lat nie istnieje a jedynie skrzynka pocztowa i drzewa na posesji, są takie miejsca) 😉

Faktura, paragon zwykle już elektronicznie się wysyła na mejla, chyba, ze klient sobie życzy inaczej.

Co do reszty nie wnikam, bo nie znam powodu zwrotu, ale jak widzę, jest w tym wypadku kłopotliwy, szczególnie jeśli jest nadawca inny niż w umowie allegro (sprzedawca może się nie przyznać a allegro napisać, ze nie masz dowodów i sam sobie mogłeś wysłać "trefną" paczkę za pobraniem z innego adresu 😉

Ale sam jestem ciekaw zakończenia i życzę pomyślnego powodzenia.

P.S, zapytaj sprzedawcy skąd ten inny adres wysyłki, może to jego dom i zona wysłała 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

A nie potrafisz połączyć racjonalnie faktów, że Sprzedawca robi w ten sposób bo daje mu to właściwie nietykalność ? Po jego telefonie do mnie jestem przekonany, że ta kolej rzeczy nie jest przypadkiem. No cóż jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz, na tym między innymi polega życie. Dla mnie będzie miło jeśli ten przypadek wykluczy takie ułomności w przyszłości.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:22467026 Staram się nie zakładać z góry, ze każdy kto coś inaczej zrobi niż większość to może być zaraz "oszust" 😉 Z życia wiem, że wiele rzeczy się da racjonalnie wyjaśnić i to co może wyglądać dziwnie, nie musi być inne lub złe w finalnym efekcie.

Ty znasz więcej faktów to i może masz prawo wierzyć i wyrokować, że zostałeś ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Nie wiem co się okazało "po jego telefonie"?

Dla mnie fajnie będzie poznać wszystkie szczegóły jeśli faktycznie się okaże że ktoś chce Cię oszukać, tyle, ze na razie wiemy niewiele, poza tym co sam piszesz a nie wszystko, więc trudno jest się twardo odnieść po czyjej stronie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:22467026
#7 Wielbiciel#

Nigdzie nie napisałem, że zostałem oszukany. Temat założyłem ponieważ zauważyłem pewną nieścisłość która może być wykorzystywana przez nieuczciwych Sprzedających i warto było by to dopracować aby uniknąć upowszechnienia się tego typu praktyk. Jeśli Sprzedawca handluje na odległość od 12 lat to chyba wie, że Kupujący ma prawo zwrócić towar bez podania przyczyny a mimo to postanawia osobiście wykonać do Ciebie arogancko/kpiący telefon to chyba coś jednak jest z nim nie tak. Teraz proszę już tylko o rozważania na temat, że śmiałem zwrócić towar zakupiony na odległość bez podania przyczyny a główny wątek pozostawmy i poczekajmy na rozwój sytuacji.

oznacz moderatorów

T-16
#1 Nowicjusz#

No i  jak ostatecznie rozwinęła się ta sytuacja? 🤔 Odzyskałeś kasę od niego czy nie?

oznacz moderatorów