anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie wystawiam faktury a parogon z NIP-em

jurex-laser
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

Dokonałem zakupu na allegro, z mojej winy nie zauważyłem, że sprzedawca nie wystawia FV, w wiadomości do sprzedającego umieściłem informację, że potrzebuje FV. 

Sprzedawca nie chcę/nie może mi wystawić FV więc poprosiłem o paragon z NIP-em w przesyłce nie było żadnego dokumentu sprzedaży, na maila również nic nie dostałem.

Czy w zaistniałej sytuacji, sprzedawca ma obowiązek wystawić mi taki paragon?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@jurex-laser a kupiłeś od firmy ? bo jak nie to nie ma takiego obowiązku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jurex-laser
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca ma konto firmowe.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jurex-laser to powinien, ale są przypadki że na koncie firmowym sprzedają prywatne rzeczy 😞 i wtedy zaznaczają że nie wystawiają faktur, i pewnie na taki produkt trafiłeś 😞 

Pytałeś jaki powód jest że nie wystawił faktury ? bardziej odwrotnie nie obowiązku wystawiać paragonu bo nie wszyscy muszą mieć kasę ale powinien wtedy wystawić fakturę - rachunek 🙂

Podaj link do oferty o ile to nie tajemnica 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jurex-laser
#8 Zapaleniec#

Nie sadzę aby były to prywatne rzeczy ze względu na przeznaczenie przedmiotu, dostępna ilość oraz generalnie charakterystykę oferty.

Owszem, pytałem sprzedawca  twierdzi, że przy sprzedaży wysyłkowej może zostać zwolniony z obowiązku instalacji kasy fiskalnej bez względu na wysokość obrotu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jurex-laser tak nie musi mieć kasy jak pisałem, ale musi wtedy wystawić fakturę - rachunek !!!

Widzę że prowadzi sporą sprzedaż, więc napisz mu że czekasz na dokument sprzedaży do piątku potem napisz - zadzwoń do urzędu skarbowego w jego miejscu prowadzenia DG i poproś o interwencję, możesz też poinformować go o tym w mailu, przeważnie działa 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma zerkniesz w Wasz zaczarowany system że sprzedawca ma konto firmowe, zwroty itp. a nie chce kupującemu wystawić dokumentu sprzedaży 😞

https://allegro.pl/oferta/waga-elektroniczna-magazynowa-sklepowa-lcd-40kg-11477079912

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jurex-laser
#8 Zapaleniec#

Może spróbować przez dyskusję Allegro?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jurex-laser jak najbardziej możesz przez dyskusję, sprawdziłem gościu ma aktywną działalność do 2021-02-01 wiec śmiało możesz cisnąć 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Szarość widzę.

Ponad 4000 komentarzy i nie jest vatowcem? Sprzedaje na czarno, na bank.

Informacja, że poprosisz US o interwencję zadziała.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jurex-laser Nie może ale musisz i tam wszystko się wyjaśni: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jurex-laser 
Paragon fiskalny z NIP-em do 450zł. jest fakturą VAT.
Podaj numer oferty lub link do niej.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

jurex-laser
#8 Zapaleniec#

Nie dostałem paragonu z NIP-em/bez NIP-u , ani żadnego dokumentu/dowodu sprzedaży.

https://allegro.pl/oferta/waga-elektroniczna-magazynowa-sklepowa-lcd-40kg-11477079912

Kwota zakupu była powyżej 450 zł

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@jurex-laser 
Nie jest płatnikiem VAT (nie wystawi więc faktury VAT).
Sprzedawca jest jednak przedsiębiorcą i ma obowiązek wystawienia dokumentu sprzedaży.
Powinno wystarczyć zwykłe wezwanie do wystawienia stosownego dokumentu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów