anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

niekompletna dostawa zamówionego towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

otrzymałam część zamówionych art. , jaka jest kolejność załatwienia sprawy ??

kroki jakie podjęłam :

1. dzwoniłam do sprzedawcy bo towaru nie było, 

2. po telefonie, towar został wysłany i odebrany ALE nie wszystkie zamówione art.,

3. rozpoczęłam DYSKUSJĘ, w której jakieś dziwne tłumaczenie sprzedawcy, że:

....Proszę klientkę o informację czy dotarły 2 paczki. zamówienie zostało rozdzielenie, dochodzą informacje od klientów, że nie wszystkie paczki są dostarczane. W razie potrzeby złożę reklamację...

4. prosiłam o podanie NR tej drugiej przesyłki -- >   NIE otrzymałam, ponownie prosiłam o NR drugiej PACZKI,

5. ALLEGRO prosiło o :...

...Kupujący zgłosił, że nie otrzymał zamówienia. Proszę Sprzedającego o dodanie numeru przesyłki lub załączenie potwierdzenia nadania, z widocznym adresem doręczenia.
Jeśli zamówienie nie może zostać wysłane, proszę o przesłanie potwierdzenia zwrotu pieniędzy...

6. Oczywiście NR-u drugiej paczki sprzedający NIE podał, więc napisałam:... Nie sądzę żeby pani wysłała te brakujące art, więc proszę o zwrot pieniędzy ...

7. Nooo i komentarz sprzedającego, m.inn. ... Jadę dzisiaj na pocztę i odbiorę paczkę by do Pani nie doszła... SZOK. ( NIE chcę cytować całego bo tekst nadaję się do kabaretu ANI MRU MRU,  oraz że ...NIE odpowiada za błędy przewoŹnika....

8. NIE WIEM CZY DOBRZE ZROBIĘ :

-towaru NIE chcę zwracać,

-poczekam 14 dni i wystąpię o zwrot pieniędzy z POK za brakujące art.???

 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca musi Ci oddać pieniądze za niedostarczone przedmioty. Masz w dyskusji przycisk przywołujący pracownika Allegro na pomoc - korzystaj z niego jeśli będzie trzeba. Poczekaj jeszcze kilka dni na rozwój sytuacji i jeśli to będzie konieczne wypełnij wniosek do POK. Już samo wypełnienie wniosku działa motywująco na sprzedawcę, ponieważ zostaje on o tym powiadomiony przez Allegro. W niektórych sytuacjach w celu odzyskania pieniędzy z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję. Poczytaj w Pomocy na dole strony Allegro o POK.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

(oops, odpowiedź miała być do @kitchener1  😄 )

Skoro był na poczcie, to musiał mieć nadaną przesyłkę, jak nie poda numeru (najlepiej dzwonić) to oznacza, że wcale nie wysłał.

W dyskusji pierwsza wiadomość z Allegro i tak idzie z automatu z zapytaniem o numer przesyłki, allegro później dopiero włącza się w dyskusję. Ciężko przewidzieć co się stało, może nie miał towaru i nie umiał się wytłumaczyć, żeby zyskać trochę czasu.

Cisnąć cisnąć, bo na bank ma numer przesyłki. Czy to, że jedzie na pocztę napisał w dyskusji, przekazał telefonicznie/SMS? Jeżeli w dyskusji, to może mieć bajzel za kłamstwa 😄

oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

O nr DRUGIEJ przesyłki prosiłam 2 razy i NIC, podał sprzedawca TYLKO nr przesyłki która do mnie dotarła,

Moim zdaniem co za problem napisać że w tej chwili towaru nie ma i będzie np. za parę dni, 

To że jedzie na pocztę... napisał sprzedający w DYSKUSJI po informacji, że NIE wierzę że ta druga paczka została wysłana i nie sądzę że ta druga paczka została wysłana, (brak nr przesyłki) , więc proszę o zwrot pieniędzy za brakujący towar,

Skopiuje całą odpowiedź sprzedającego :

*

... Paczka została nadana nie życzę sobie takich komentarzy.

według statusu w dalszym ciągu zalega na poczcie!

......Zamiast docenić ludzi którzy poświęcają swoje zdrowie i życie dla kilku rzeczy

które w obecnej sytuacji są mało potrzebne to najlepiej siedzieć w domu i po marudzić.

Jadę dzisiaj na pocztę i odbiorę paczkę by do Pani nie doszła

lepiej mieć pieniądze niż produkty żałuję, że nie zrobiłam tak od razu.

Wszystko rozumiem ale postawy Pani nie.

Ludzie chorują umierają a Panią obchodzi tylko paczka! .......

*

*** Będę w poniedziałek jeszcze pisała o NR tej drugiej przesyłki, zobaczymy czy odpisze

pozdrawiam

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kitchener1  śmieszne, bo pisze, że według statusu paczka jest na poczcie, czyli sprawdza po nr nadania co dzieje się z paczką, a nie chce tego numeru udostępnić. Ściema na całego 🙂 z drugiej strony nie wierzę, że po nadaniu paczka nie opuściła placówki, też bzdura.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

ściema jak nic, 

Dlaczego nie chce poda nr przesyłki nie wiem,

 

oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

No i okazało się że to ściema z wysłaniem drugiej paczki razem z pierwszą,

Pisałam  jeszcze 2 razy o podanie numeru przesyłki (tej drugiej) i NIE było odzewu, więc, w niedzielę o godz. 18,oo Poprosiłam o pomoc Allegro, reakcja błyskawiczna, 

Sprzedający dostał termin umieszczenia NR PRZESYŁKI do wtorku  i co się okazało, dopiero w poniedziałek (o6.o4.2o2o) paczka została wysłana !!!

Odbiorę paczkę i zakończę dyskusje.

SUPER pomoc przez ALLEGRO,

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Od tego są dyskusje, w dyskusji sprzedawca nie będzie kupującemu mieszał w głowie, zwodził itp. Nie kończ dyskusji dopóki sprawa nie będzie załatwiona do końca.

oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

Ok, poczekam aż odbiorę paczkę

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@kitchener1  a wystarczyło jakby od razu powiedział prawdę, z numerami nadań się nie wygra, bo śledzenie poda kiedy paczka była nadana. Oczywiście, może bajerować, że leżała na poczcie, ale to nie jest prawdą. Skanują je od razu. To, że potem może iść raz dłużej, raz krócej to inna historia i już od nadawcy niezależna. Jeszcze raz się potwierdziło, że kłamstwo ma krótkie nogi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kitchener1 cieszę się, że udało się sprawę doprowadzić do końca. Daj znać, jak paczka 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

paczkę już odebrałam,

bardzo dziękuję  Allegro za pomoc

Dyskusje tez już zakończyłam

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kitchener1 🙂 dobrego dnia!

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

dziękuję i wzajemnie, 

🌹🌷

oznacz moderatorów
kitchener1
#9 Pomysłodawca#

dzięki za odzew,

Ok,  

- poczekam jeszcze kilka dni na rozwój sytuacji,  w przypadku braku reakcji ze strony sprzedającego  wypełnię wniosek,

również poczytam o POK

dzięki i pozdrawiam

 

oznacz moderatorów