anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niemoralne praktyki sprzedających (oszukiwanie na cenie)

lyth91
#7 Wielbiciel#

Chciałbym zapytać czy portal allegro robi coś z następującym procederem:

Wielu sprzedających wystawia swój produkt jako zestaw (produkt główny + bezwartościowy gratis. np. warty 2-3 zł), w atrakcyjnej cenie (porównywalnej do ceny samego produktu - produktu głównego), osiągając dzięki temu wysoką sprzedaż i co za tym idzie lepsze promowanie produktów (sortowanie wg najpopularniejszych). 

Następnie podwyższa cenę produktu - kupujący widzą, że oferta jest najniższa na allegro, ponieważ sprzedający wystawił 'zestaw', co w mojej opinii jest bardzo niemoralną praktyką i wprowadzającą kupujących w błąd. W ten sposób utracona zostaje 'porównywalność' cen. 

Przykład:

 

Zestaw za 89,98 (wg porównywarki najniższa oferta na allegro) w skład którego wchodzą klocki + torba niskiej wartości (3,90 najniższa oferta na allegro).

https://allegro.pl/oferta/lego-duplo-10909-pudelko-uzupelniajace-80-klockow-od-1-5-roku-10200138630?...

 

Sam zestaw lego duplo 10909 ma inną najniższą ofertę 73,72 
https://allegro.pl/oferta/klocki-duplo-10909-pudelko-z-serduszkiem-15116872620?navCategoryId=321113

Rozumiem, że sprzedaż 'zestawów' nie jest zabroniona, natomiast uważam, że proceder ten powinien być bardziej uregulowany np. 2 produkty, z których jeden jest główny i poszukiwany, a drugi to bezwartościowy dodatek, który służy zmyleniu klientów powinien być klasyfikowany wg produktu podstawowego. Wtedy kupujący sam zdecyduje przeglądając oferty danego produktu czy 'gratis' który jest pokazany na zdjęciu czy też uwzględniony w opisie aukcji jest warty zapłacenia wyższej ceny za produkt główny.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lyth91 Cześć. 🙂 Niektórzy nasi klienci uwielbiają zestawy, inni nie i dlatego na Allegro mamy na to rozwiązanie. Możesz skorzystać z filtrów i wybrać opcję "nie pokazuj zestawów" 🙂 

 

ko_alka_0-1710847719202.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

lyth91
#7 Wielbiciel#

nie ma takiego filtra w wersji internetowej platformy

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@lyth91 Tak, a potem przy zakupie tylko klocków kupujacy pisze (niemoralnie) : jak nie dostanę gratisu to wystawię negatywa. Ot zycie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów