anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieoclony towar z Chin a zwrot towaru.

wiewilk
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem na allegro telefon(wysyłka z Chin)Zapłacone na raty z allegro pay.Telefon utknął w urzędzie celnym i muszę upoważnić pocztę do załatwienia spraw celnych.Prawdopodobnie będę musiał zapłacić cło i podatek.Zostało mi trzy dni na rezygnację z zakupu.Czy ktoś wie co się wydarzy jeżeli zrezygnuję z zakupu?Nie upoważniając poczty, prawdopodobnie towar wróci do Chin.Czy w takim wypadku sprzedawca powinien zwrócić wpłaconą mu kwotę?Zagmatwane trochę...

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@wiewilk allegro wyświetla Ci tylko systemowy czas na zwrot. Faktyczny będzie liczony od momentu jak wejdziesz w posiadanie przedmiot 

oznacz moderatorów

wiewilk
#8 Zapaleniec#

W sumie tak...ale jak zapłacę cło, dostanę towar i odeślę to nikt już mi nie zwróci tych opłat...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Uroki zakupu z Chin

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@wiewilk  To masz problem.

Z ciekawości zapytam: czy w zakładce "Dostawa" nie było klauzuli "Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła"?

oznacz moderatorów

wiewilk
#8 Zapaleniec#

Z ciekawości to jest taka informacja ale dopiero dzisiaj doczytałem😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A warto czytać, same problemy z tymi Chinami, cło zwroty reklamacja >koszty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

14dni od chwili otrzymania przesyłki, ale już myślisz o zwrocie. Doczytałeś dokładnie ofertę bo z towarami z Chin bywa różnie.🤗

oznacz moderatorów

wiewilk
#8 Zapaleniec#

Bardziej myślę o wycofaniu się z zakupu🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jesteś konsumentem

Zgodnie z art. 8 pkt 3 ustawy o prawach konsumenta (DzU z 2014, poz. 927) najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta, o ile informacje te nie wynikają już z okoliczności, w sposób jasny i zrozumiały o łącznej cenie lub wynagrodzeniu za świadczenie wraz z podatkami, a gdy charakter przedmiotu świadczenia nie pozwala, rozsądnie oceniając, na wcześniejsze obliczenie ich wysokości – sposobie, w jaki będą one obliczane, a także opłatach za dostarczenie, usługi pocztowe oraz jakichkolwiek innych kosztach, a gdy nie można ustalić wysokości tych opłat – o obowiązku ich uiszczenia

odstąp od umowy z powodu oszustwa, wady prawnej umowy

w myśl polskiego prawa podana cena musi być brutto z wliczonymi podatkami i cłem

czy sprzedawca w regulaminie umieścił info o dodatkowych opłatach i podał ich wysokość?

czemu chcesz zwrotu kwoty skoro kupowałeś na raty?

 

klauzula "Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła"? jest z definicji abuzywna

tu masz zasady podawania cen

https://www.rp.pl/konsumenci/art3804851-prawa-konsumentow-jak-powinna-byc-podana-cena

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=LEGISSUM:l32032

 

pisz do allegro - skoro serwis pozwala na takie akcje i jeszcze daje na to raty niech sam połknie tą żabę

oznacz moderatorów

wiewilk
#8 Zapaleniec#

Nareszcie konkretna odpowiedź.W aukcji gdzieś tam głęboko ukryte jest, że kupujący ponosi koszt cła...nie doczytałem.Oczywiście ja nie chcę zwrotu pieniędzy tylko żebym nie musiał spłacać rat.Chodzi mi bardziej o informację czy mogę się wycofać z zakupu nie płacąc cła(jeźeli nie udzielę pełnomocnictwa poczcie, towar zostanie odesłany przez urząd celny do Chin) czy muszę czekać aż towar dojdzie do mnie i zwrócić.Ale wtedy będę musiał zapłacić cło.I czy sprzedający może odmówić zwrotu pieniędzy do allegro pay.

oznacz moderatorów