anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrałam przesyłki i przesyłka wraca do nadawcy, czy powinnam kliknąć zwrot?

Client:43724683
#7 Wielbiciel#

Nie odebrałam przesyłki. Dodam, że przesyłka była zakupiona za pomocą Allegro Pay. Czy to sprzedawca powinien odznaczyć, że przesyłka została zwrócona, czy też ja? Chodzi o to, że cały czas widnieje zapis "Problem z przesyłką", a podejrzewam, że do usunięcia najbliższej płatności AllegroPay potrzeba jakoś zatwierdzić, że produkt został zwrócony. Jeśli ja zrobię zwrot pewnie wygeneruje mi kod zwrotu i będzie tylko widniało, że produkt nie został wysłany, więc co robić, kto musi to odznaczyć?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:43724683 nieodebranie paczki to nie wywiązanie się z umowy, i narażenie sprzedawcy na straty 🙂 Towar jest Twój i należy opłacić koszt powrotu i ponownej wysyłki, zwrot o którym piszesz to się zgłasza do 14 dni od odebrania lub przed wysyłką 🙂

Napisz do sprzedawcy z pytaniem co masz zrobić, może przyjąć zwrot ale potrąci Ci za przesyłki 🙂 może też czekać jak opłacisz powrót i ponowne nadanie bo towar należy do Ciebie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:43724683
#7 Wielbiciel#

A w jaki sposób mam to zrobić? Jest jakaś opcja rozwiązująca to, abym mogła zapłacić za pośrednictwem allegro? Nie chciałabym wysyłać pieniędzy za wysyłkę osobiście poza Allegro. Czy ktoś musi coś zaznaczyć, podkreślam, że ciągle jest napis "problem z przesyłką". Kto w takim razie powinien coś kliknąć?
A czy istnieje opcja zwrotu kosztów tylko za przesyłkę i ponowne jej NIE wysyłanie? Czy muszę odebrać przesyłkę mimo wszystko, czyli płacić za dwie wysyłki, a właściwie trzy - wysyłka, zwrot do nadawcy, ponowna wysyłka? Niestety zakup bez smarta, więc koszt przesyłki to 9,99.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie chcesz towaru to kliknij zwrot i wszystko się wyjaśni. Musisz to zrobić bo wiszą raty, przyjdzie czas na zapłacenie. Ruch należy do sprzedającego.

oznacz moderatorów

Client:43724683
#7 Wielbiciel#

No i dokładnie o to mi chodzi, o te raty. Tylko jak kliknę zwrot, to wygeneruje się kod zwrotu i sposób dostawy i tu pojawia się problem, bo znowu tam zwykle chyba pokazują się informacje ze śledzenia przesyłki.

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Powrót nie odebranej paczki jest płatny i sprzedawca zwracając środki po odstąpieniu od umowy, może pomniejszyć wypłatę o koszty zwrotu, chyba że to InPost kurier lub paczkomat to powrót jestem bezpłatny. 

Sprzedawca może obciążyć kosztami niezależnie czy odstąpisz od umowy czy nie odstąpisz 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Client:43724683
#7 Wielbiciel#

To już rozumiem, tylko sprawa jest taka, że jest to płatność AllegroPay, a ciągle widnieje zapis "Problem z przesyłką". Czy sprzedawca musi coś odkliknąć w związku z tym, żebym ja mogła jakoś zapłacić koszty tej wysyłki? Czy muszę to zrobić poza Allegro?

oznacz moderatorów