anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebranie przesyłki zapłaconej

krzycho1131
#8 Zapaleniec#

Kupiłem krzesła i sprzedawca przysłał mi zupełnie inny model od tego który kupiłem. Czy mogę nieodebrać przesyłki od kuriera. Co wtedy dalej się dzieje z przesyłką. Są to 3 dość duże paczki. Pytam bo już miałem taki przypadek i dostałem zwrot wpłaty. Teraz kupiłem po raz drugi i chcę sprawdzić przesyłkę w obecności kuriera i jak dostanę po raz drugi złe krzesła nie chcę ich odbierać bo znowu będzie kłopot  z odsyłaniem.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie ma opłaconej opcji sprawdzenia zawartości przed odbiorem to nie sprawdzisz. Możesz odmówić odbioru i wysłać sprzedawcy odstąpienie od umowy, ale wtedy pokrywasz koszt powrotu przesyłki. Normalnie powinno być tak, że odbierasz paczkę i jeśli są jakieś uszkodzenia, możesz spisać protokół z tego powodu, ale kurier nie odpowiada za niezgodność z zamówieniem, więc jeśli nie ma uszkodzeń odbierasz paczkę i w razie stwierdzenia wad produkcyjnych lub niezgodności z zamówieniem składasz reklamację. Jeśli reklamacja jest zasadna, sprzedawca odbiera towar na swój koszt i dosyła zgodny z umową, albo Ty odsyłasz towar na koszt sprzedawcy do wymiany. Jeśli mimo to uda Ci się sprawdzić przesyłkę przed odbiorem i jej nie odebrać, to zrób sobie zdjęcia, będzie to dowód do reklamacji i do obciążenia sprzedawcy kosztami powrotu mebli.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzycho1131 Mimo że nie odbierzesz i tak ci sprzedawca potrąci za przesyłkę (ma takie prawo) i może ci zwrócić zapłatę pomniejszoną o koszty przesyłki.

oznacz moderatorów

krzycho1131
#8 Zapaleniec#

Dobrze czyli robię tak Odbieram, sprawdzam, jest to co zamówiłem, zostawiam i koniec. lub robię tak Odbieram, sprawdzam, to nie ten zamówiony towar, prot. zwrotu zwrot na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów