anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy, nieterminowy sprzedawca - co robic?

pankot97
#8 Zapaleniec#

Witam, mam pewną obawę, mianowicie zamówiłam dzisiaj ok 11 towar od sprzedawcy [edycja]. Zrobilam na szybko zamowienie widząc iż ma ponad 99% pozytywnych opinii  (niestety z powodu slabego internetu nie wchodzilam w nie, ciezko bylo mi tez wykonac przelew z tego powodu też wybralam płatność odroczoną). Sprawa ma sie tak iz w domu juz weszlam w te opinie i okazuje sie, ze tylko w dniu dzisiejszym otrzymal on kilkanascie negatywnych opinii brzmiacych tak, ze sprzedawca nie wysyla towaru, albo wysyla go po miesiacu po interwencji allegro, zamowienia z reguly sa niekompletne, a sprzedawca robi problem ze zwrotem pieniedzy. Probowalam sie dodzwonic do sprzedawcy kilkukrotnie pod dwoma podanymi numerami jednak zaden nie odpowiada.. Czy ja moge cokolwiek zrobić juz teraz zeby podobna sytuacja do tych z opinii innych klientow nie miala miejsca? Zalezy mi na towarze teraz, w ciagu maks tygodnia, a nie za miesiac o ile w ogole. Musze tez nadmienic, ze pokazywalo mi, ze wysylka ma zostac wyslana do 5 dni roboczych natomiast teraz juz jest to zmienione na az 14...

 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@pankot97  po co dwa wątki 😞

Możesz odstąpić od umowy przed wysyłką, ale co sprzedawca zrobi i kiedy wyśle Ci zwrot tego nie przewidzimy  😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pankot97
#8 Zapaleniec#

Probowalam tamten usunac badz wyciszyc, ale nie dalo rady. Dodalam go w "kategorii" dla sprzedawcow zamiast kupujacych stad poprawka.

Odstapic od umowy kiedy to sprzedawca nie odbiera telefonow ani nie odpisuje na wiadomosci... Podejrzewam, ze jak wysle odstapienie to tez pozostanie bez odzewu 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąp o umowy tak;

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot.

W takiej sytuacji sprzedawca nie wyśle towaru i będzie musiał oddać Ci całą wpłatę. On nie musi się z Tobą kontaktować po odstąpieniu.

oznacz moderatorów

pankot97
#8 Zapaleniec#

Jaki czas ma sprzedawca na odeslanie pieniedzy w takim razie jak odstapie od umowy w ten sposob? Co jesli nie zwroci pieniedzy w tym terminie? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ma 14 dni od chwili otrzymania rezygnacji, ale ponieważ nie wysłał jeszcze towaru, powinien zwrócić niezwłocznie, czyli praktycznie "od ręki". Jeśli nie zwróci rozpoczniesz z nim dyskusję przez Allegro, pracownik serwisu Ci pomoże w tej dyskusji w razie konieczności.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

pankot97
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za pomoc. Sprobuje jeszcze sie z nim jutro skontaktowac jak to nic nie da to bede dzialac. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96   patrząc po komentarzach to że powinien oddać w 14 dni nie znaczy że odda, @pankot97 ale nie martw się w takiej sytuacji allegro go zmotywuje, więc prędzej czy później dostaniesz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Myślę, że po rozpoczęciu dyskusji odda dosyć szybko ☺️

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ryzyko, albo czekasz albo odstępujesz od umowy, nie przewidzimy co zrobi sprzedawca 😞

Poniżej link jak odstąpić przez allegro, pamiętaj że nie każdy pracuje 24h

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/jak-poinformowac-sprzedajacego-o...

________
Κώστας
oznacz moderatorów