anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niewyslany towar a termin zwrotu pieniędzy

kinga-123
#7 Wielbiciel#

Witajcie, zakupiłam przedmiot ale sprzedający go nie wysłał. Usunął też wszystkie aukcje i w międzyczasie zarobił kilka negatywów których wcześniej nie miał wcale. Na moje wiadomości w dyskusji odpowiadal oszczędnie i z pokorą do czasu jak nie poprosiłam o zwrot pieniedzy. Od tamtej pory cisza. Zrobiłam więc zwrot produktu pomimo że nawet nie został wysłany bo w sumie nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia gdy nie otrzymuje się towaru. Od jakiego dnia teraz mam liczyć ten 14 dniowy termin zwrotu środków? Od dnia transakcji? Od dnia kiedy sprzedający powinien wysłać towar a tego nie zrobił? Od dnia mojej informacji że rezygnuje z zakupu czy od dnia zgłoszenia zwrotu? Dodam że nie miałam opcji anulowania zakupu gdyż sprzedający od razu po zapłacie utworzyl numer paczki i ten numer wisi do dziś.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

kinga-123 od dnia odstapienia od umowy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kinga-123 Jeśli odstąpiłaś od umowy, czyli zrobiłaś zwrot przed otrzymaniem towaru, sprzedawca musi oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni od daty wysłania formularza zwrotu. Z tego co piszesz wynika, że to sprzedawca nie był w stanie wywiązać się z umowy, więc w zasadzie powinien już oddać pieniądze, bez zbędnej zwłoki. Jeżeli Dyskusja nie przyniesie rozwiązania problemu, zamknij ją po 14 dniach jako nierozwiązaną i wystąp z wnioskiem o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni.

oznacz moderatorów

kinga-123
#7 Wielbiciel#

Mi się też tak wydaje że jeśli ktoś sprzedaje coś czego nie ma i co gorsza nie potrafi powiedzieć kiedy będzie to miał to powinien bez zwłoki oddać pieniądze. Niestety z komentarzy które w międzyczasie załapał widzę że dotyczy to wielu przedmiotów z jego oferty, nie tylko tego kupionego przeze mnie co niestety nie rokuje najlepiej...

oznacz moderatorów