anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezgodny tytuł i opis towaru w Allegro Lokalnie

Xcube1
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Zakupiłem router, którego model widniał w tytule oferty, a w opisie podany był link do tegoż samego modelu.

Niemniej jednak otrzymałem pokrewny model - mimo, że tego samego producenta to z uboższymi funkcjonalnościami (które nie były przedstawione w opisie).

W dyskusji sprzedający przyznał się do kilku "literówek" i wskazał że jedno ze zdjęć posiada faktyczny model podany małą czcionką w rogu pudełka.

Ponieważ była to transakcja z osobą prywatną i "zdjęcia się zgadzają", sprzedający odmówił przyjęcia zwrotu.

Jakie mam opcje, gdy pomimo usilnych próśb uznania reklamacji, nie dojdzie ona do skutku?

Czy pozostaje tylko droga sądowa?

Jakie mogą być szanse wygrania, gdy poza drobnymi szczegółami produkt nie "różnił się znacznie" od opisu.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro. Jeśli to nie pomoże, bez zgłaszania sprawy na policję wypełnij i wyślij wniosek o rekompensatę z POK. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy - po odpowiedzi na wniosek sam ocenisz, czy są one naprawdę bezpieczne. Po odrzuceniu wniosku o rekompensatę pozostanie tylko sąd, niestety.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów