anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nikomu z Allegro nie chce sie sprawdzić gdzie jest moja wpłata z Payu.

Dwugrosz
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałem aukcje za dość sporą kwotę. Sprzedawca sprzedał przedmiot poza allegro innemu kupującemu mimo że ja za aukcje natychmiast zapłaciłem. Sprzedawca twierdzi że oddał mi moją wpłatę Payu, a nikt z Allegro nie chce mi powiedzieć czy to prawda i gdzie jest moja wpłata bo na moim koncie Payu nie ma tego zwrotu. W dyskusji prosiłem Allegro o pomoc już kilkanaście razy i tam zawsze odpisują podobnie: "Przepraszamy ponownie, jak tylko otrzymamy odpowiedz przekażemy ją Panu."

Kiedy kontaktuje się poprzez Allegro Czat nikt nic nie wie i tak samo każą czekać. 

Jeszcze gorzej jest z CS AllegroKontakt ci już zupełnienie wiedzą o co chodzi. Piszą do mnie Panie Piotrze kiedy ja mam zupełnie inaczej na imię i sprawdzają mi statut Przelewy24 gdzie wszystko jest od dłuższego czasu dobrze skonfigurowane. Istny obłęd. Czekam już na jakąkolwiek odpowiedź od Allegro 3 tygodnie.

Co mogę czy powinienem zrobić w takim przypadku?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Dostałeś maila od Allegro, że sprzedający zwrócił wpłatę? Jeśli nie, to może nie zwrócił i nie masz czego szukać. Dyskusja zamknięta? Jeśli nie to kliknij tam wezwanie pracownika Allegro na pomoc, bo jeśli sprzedawca cokolwiek odpowiada to pracownik sam się nie włączy w celu rozwiązania problemu. Niech sprzedający pokaże dowód zwrotu wpłaty. Jeśli Dyskusja zamknięta, kontaktuj się tędy; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów

Dwugrosz
#8 Zapaleniec#

Dzięki za poradę.

Nie dostałem od Allegro informacji o zwrocie tej wpłaty. Sprzedawca wkleił jakiegoś screna że niby oddał tą wpłatę do Payu ale nikt z Allegro mi tego nie potwierdził.

Pisałem do nich przez CS ale tam nikt nawet nie skojarzył mojej aukcji mimo podawanych linków, nie chciało im się nawet sprawdzać, jeden pracownik to całkiem olał podając inne moje imię, druga Pani sprawdziła moje konto Payu gdzie leży 55 zł i napisała że to sobie mogę wypłacić.  Kompletna porażka.

Pisałem też przez czat, ale ci pracownicy nie mają wglądu do Payu, cała dyskusja z nimi kończy się na obietnicach takich jak: "Do piątku Panu sprawę załatwimy, proszę czekać" - dziś już poniedziałek  i cisza. Dzisiaj Pani mi odpisała o 14-stej że: "za godzinę mi odpiszą w tej sprawie"  - do tej pory nie odpisali.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie otrzymałeś maila od Allegro o zwrocie wpłaty, to sprzedawca jej nie zwrócił. Wypełnij wniosek o rekompensatę z POK, to wszystkich postawi na nogi.

W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Dwugrosz Zgodnie z informacją, którą dzisiaj otrzymałeś, wyjaśniamy sprawę Twojej płatności z operatorem PayU, dlatego proszę jeszcze o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Dwugrosz
#8 Zapaleniec#

Nie wyjaśniajcie sprawy moje wpłaty! Ja ją wpłaciłem i tą wpłatę Payu potwierdziło, ona weszła na konto tego sprzedawcy już na drugi dzień od zakończenia tej aukcji.

Wyjaśnijcie i dajcie mi jakąkolwiek odpowiedź czy ten sprzedawca oddał tą wpłatę do Payu, czy nie? Czy firma Payu odesłała ją do mnie czy nie? Tego nikt mi nie potwierdził, nikt mnie o niczym nie informuje, już czekam prawie miesiąc.

oznacz moderatorów