anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe , a jednak używane

donno_2007
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie.

Jeżeli sprzedający na allegro informuje że towar jest nowy , a po otrzymaniu przesyłki okazuje się że jest używany, to czy takie zachowanie sprzedającego jest oszustwem? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

To może być oszustwo; https://sjp.pwn.pl/sjp/oszustwo;2496853.html

O tym decyduje sąd.

Teraz otwórz spór;https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś w nim niezgodność z opisem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeśli masz rację, sprzedawca musi towar wymienić lub oddać wszystkie koszty, także koszt odesłania. Wysyłka do wymiany także na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jakby sprzedawca był uczciwy to by napisał choćby "prawie jak nowy" lub "mało używany" a tak to on odpowiada za taką niezgodność.

oznacz moderatorów

pmk0018
#9 Pomysłodawca#

Temat wałkuje od roku, cała moja konkurencja wystawia towar jako nowy a w opisie wspomniane że wgrany nowy soft ( chodzi o sterowniki ECU), towar używany w rzeczywistości, zabieg prosty bo ma na celu uniknięcie kosztów związanych z wystawieniem aukcji ja płacę 30 lub 60gr. za 10dni a oni zero dlatego mają po kilka kont i kilka tys aukcji wystawionych bez kosztów, można to zgłaszać a i tak allegro ma to gdzieś

oznacz moderatorów

donno_2007
#7 Wielbiciel#

To już zrobiłem.  Założyłem spór.

Problem w tym że faktura była na fundację. 

Sprzedający nie zwróci pieniędzy i nie wymieni towaru.

Allegro to ma gdzieś .

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@donno_2007  Ty nie korzystasz z prawa do zwrotu, ale reklamujesz towar, jako niezgodny z opisem. Faktura tu nie ma znaczenia.

Ula

Ula
oznacz moderatorów