anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowe praktyki antyzwrotowe

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dużo przy łachach widziałam ale tym razem zaniemówiłam. Aż Wam muszę pokazać co wymyślili.IMG_20230819_113823.jpgIMG_20230819_113907_1.jpgIMG_20230819_113949_1.jpg

IMG_20230819_114009.jpg

Jedne spodnie dziurawe, drugie ewidentnie używane, a metki widać na zdjęciach. Normalnie zaniemówiłam z wrażenia. I nie wiem czy profilaktycznie zamiast zwykłego zwrotu z zaznaczeniem niezgodności od razu nie dyskutować, bo licho wie co jeszcze wymyślą...?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x piszesz o ,, łachach ,, czyli mniemam o odzieży używanej ,  metka jest od sprzedawcy , a ona nie przeszkadza Ci w zapoznaniu się z towarem , co do uszkodzenia to sugerowałbym napisać do sprzedawcy załączając fotki .

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Źle zakładasz. Opisane jako nowe. Piszę o łachach bo to towar z licytacji. Czyli liczę się z bezmetkowymi, pozwrotowymi itp. Ale dziurawe czy ewidentnie przebarwiona po praniach biel to już inna sprawa. Odbieranie prawa do zwrotu za zdjęcie metki z czegoś używanego również.

https://allegro.pl/oferta/gym-king-sport-impact-czarne-joggersy-l-14109588567

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

przecież masz prawo do reklamacji, ze zwrotem może być problem, że obniżą wartość zwrotu o uszkodzenie towaru. 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

No właśnie tego się boję. Młody przymierzył. Wyglądało ok. Miałam wrzucić do prania tylko pralka chwilowo zajęta i przy składaniu dopiero dziurę zauważyłam. Te drugie były tańsze to na boisko by uszły i w sumie nawet bym się nie burzyła. Ale potem przemyślałam, że jakbym to wyprała i nie zauważyła to problemy. I wygląda mi to na celową robotę, ta metka nawet zgodna z prawem chyba nie jest...  Ja często kupuję na takich licytacjach, dzieciaki szybko rosną, dużo plamią itp. I mam paru zarąbistych sprzedawców, którym owszem pomyłki się zdarzają i bez problemu takie rzeczy rozwiązują. Odsyłam wtedy zaznaczając niezgodność z opisem i jest ok.  Ale tu ta metka jakoś natknęła mnie złym przeczuciem. Co innego takie coś na czymś nowiutkim, a co innego na....

Swoją drogą od kiedy kurier DPD w sobotę jeździ, bo pierwszy raz taki cud zobaczyłam....?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kaliszaneczka-x ale jak robisz zwrot i zaznaczasz niezgodność z opisem to jest forma reklamacji w porównaniu do zwrotu odstępując bez podania przyczyny,  tyle że czekasz na decyzję sprzedającego.  

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Taaa ale do tej pory nie trafiłam na takiego który by po prostu kasy nie zwrócił. Przynajmniej jeśli chodzi o tych z BPC co sprzedają. Opisuję tylko przy tym dokładnie co było nie tak. A z tym właśnie chyba tę reklamację od razu w dyskusji złożę, bo jak to celowa robota to potem będzie kręcił...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak jeździ, cuda się zdarzają, reklamujesz oczywiście? Kurierzy oczywiście pracują także w soboty i rozwożą paczki od 8:00 do 17:00

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak chcą się pozbyć "łachów".

oznacz moderatorów