anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy telefon

Mulap
#1 Nowicjusz#

Witam,

Chciałbym wyszukać nowy telefon na waszej stronie internetowej, i nie nie interesują mnie odnowione telefony czy telefon jak nowy itd. Dlaczego nie weryfikujecie aukcji odnośnie nowego sprzętu by można po zaznaczeniu nowe rzeczywiście odnaleść ten nowy produkt!

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

maras29
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem. Dlaczego nie można wprowadzić pozycji "nieotwierany" i bezwzględnie przestrzegać fałszywych wpisów?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@maras29 

A masz może jakiś pomysł jak to egzekwować?

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Kiedyś były mały link do zgłoszenia niezgodności z opisem. Dalsze kroki do decyzji Allegro. Być może dla Allegro jest bardziej znaczący sprzedający (przynosi zysk) niż kupujący. Jednak nadal uważam, że jest to na granicy oszustwa pisanie o przedmiocie "nowy", który jest używany, choćby tylko włączony.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@maras29 

To znaczy nadal jest taki link do zgłoszenia. Teraz to się nazywa "Zgłoś naruszenie zasad"

Dla Allegro ważniejszy jest kupujący. Jeżeli jest kupujący to sprzedający się zawsze znajdzie. Zapewniam Cię!!!

Ale szanse że Allegro zatrudni dziesiątek tysięcy pracowników żeby weryfikować jakoś te oferty jest oczywiście zerowa :). To by się im w ogóle nie opłacało.

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Tylko, gdy w treści zasad będzie "nieotwierany" wtedy dopiero można to zgłaszać. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@maras29 Temat jest trochę bardziej skomplikowany.
Faktycznie urządzenia które były odpakowane itp. powinny być odpowiednio oznaczone nie ma co do tego wątpliwości ale w myśl przepisów urządzenie np. po zwrocie konsumenckim jeśli nie nosi śladów użytkowania jest nadal traktowane jako nowe i pełnowartościowe (sprzedający musi je tak traktować i nie może obniżać kwoty zwrotu).
Jeśli tak mają towar traktować sprzedający to dla czego nie chcą tego robić kupujący?

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o definicję "nowy" bo jest to zrozumiałe, że jest ona dość rozległa, a raczej na zaznaczenie "otwierany" bo to istotne w przypadku prezentu, który czasem jest wysłany bezpośrednio do obdarowanego.  

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@maras29 jako, że kupujący może otworzyć taki telefon, odstąpić od umowy i zwrócić wciąż jako "nowy" tak i sprzedawca sprzedaje go jako nowy. 

Chce nowy nie dotykany idzie do sklepu gdzie nie będzie mógł oddać. 

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o sprzedawanie jako nowy, tylko zaznaczenie "nieotwierany"

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@maras29 No to albo masz prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość, albo masz towar "nieotwierany" - tak jednego i drugiego na raz to się nie da. 

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Odnoszę wrażenie, że mnie nie rozumiesz. Co mnie obchodzi, czy ktoś ten towar zwrócił, czy używał go lub nie. Chce wiedzieć, że kupuję towar "NIEOTWIERANY" 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@maras29 kupujesz towar nowy, co kogo obchodzi, że chcesz nieotwierany, tak samo otwarł go poprzedni kupujący który chciał go zwrócić tak i Ty możesz go zwrócić. Czego nie rozumiesz? 

oznacz moderatorów

maras29
#8 Zapaleniec#

Forsujesz uparcie złote myśli, bo chyba sam sprzedajesz towar otwierany, jako nienaruszony, inaczej tego nie mogę interpretować. Jak mam zwrócić towar, jeśli kupiłem jako prezent i nigdy go nie widziałem? Mnie to obchodzi, że chcę nieotwierany, a nie jakieś cwaniackie bajery "tylko odpalony, żeby sprawdzić, nie ruszany, tylko otwarty i zwrócony" potem się okazuje, że klient, który kupił wcześniej i zwrócił, włączał go wielokrotnie, a sprzedający za to nie odpowiada. 

oznacz moderatorów