anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ocena sprzedającego a anulowany zakup

Robi1313
#1 Nowicjusz#

witam, wydaje mi się to dziwne, że nie mogę ocenić sprzedającego, ponieważ anulowałem zakup. Oczywiście anulowałem bo sprzedawca nie posiadał wystawionego towaru a żeby odzyskać pieniądze miałem to zrobić.

Chyba że źle zrobiłem i powinienem poczekać, aż anuluje to sprzedający (o ile jest taka opcja) i wtedy mógłbym wystawić komentarz, jak uważacie? Jeśli tak jest, to pewnie zwlekają z anulowaniem, by nie narazić się na złą ocenę, a kupujący musi czekać dłużej na zwrot środków.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Robi1313 tak , żle zrobiłeś ulegając presji sprzedawcy anulujac zakup . W takim wypadku najlepszym wyjściem jest otworzenie dyskusji i TAM domaganie się wydania przedmiotu lub zwrotu środków.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Robi1313 
Anulowanie zakupu spowodowało, że oferta przestała wiązać (Ciebie i sprzedawcę), a transakcja nie doszła do skutku z powodów za które sprzedawca nie odpowiada.
Zalecanym zachowaniem kupującego w takim przypadku byłoby np. odstąpienie z Art. 492(1) kc i pod żadnym pozorem nie należy wypełniać (nienadających się do użycia) w takich sytuacjach formularzy Allegro.

Odp.: Co mogę zrobić? - Społeczność Allegro - 342291

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów