anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ochrona kupującego

Client:97754311
#7 Wielbiciel#

Witam. Chciałbym kupić kartę graficzna lecz sprzedawca z **piiip** mówi że może być Allegro ale wpłata po kupnie bezpośrednio na jego konto. Czy jeżeli uwzględni to w opisie aukcji to obowiązuje wtedy ochrona kupującego? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:97754311 Tak, Program Ochrony Kupujących obejmuje transakcje opłacone przez Allegro Finanse, a także zwykłym przelewem na konto.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Teoretycznie tak, ale w praktyce lepiej zapłacić poprzez allegrowe płatności.

Zwłaszcza jeśli to będzie allegro lokalnie to mogą być problemy. Płatność bezpośrednim przelewem na konto sprzedającego nie będzie widziana przez serwis i systemowo do transakcji nie dochodzi. Allegro może Ci później pisać, że dokonałeś zakupu poza allegro i ochrona kupującego (POK) Cię nie obowiązuje.

Lepiej napisz sprzedającemu, że chcesz zapłacić poprzez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie, Allegro tak nie napisze. Jeśli zapłacisz na konto sprzedawcy na Allegro Lokalnie, Allegro napisze tak;

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@xyz96 Przypominam sobie wątki na AG, w których kupujący szukał pomocy, bo allegro mu w tej sytuacji pisało, że dokonał zakupu poza allegro.

Zresztą systemowo będzie to zakup poza allegro i klient nie będzie miał np. możliwości założenia dyskusji. Jeśli będą problemy będzie musiał pisać do allegro, wysyłać potwierdzenia wpłat itd. Lepiej tego uniknąć płacąc poprzez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie masz racji, a na ponowne wałkowanie tematu nie mam ochoty. Ja przypominam sobie wypowiedź osoby z moderacji, która potwierdza zacytowaną wypowiedź Marty P. z Allegro.

oznacz moderatorów