anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odesłałam książki w ramach zwrotu, sprzedający nie chce zwrócić wpłaty, co zrobić?

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Witam

Kupiłam na allegro ksiazki. Nastepnie jedna z tych ksiazek odeslalam tego samego dnia. Zakup nie był od firmy. Sprzedawca odebrał odesłana przeze mnie ksiazke i odmówił zwrotu pieniedzy. Zaslania sie tym ze nie jest firma i nie musi przyjmowac zwrotow. Jednoczesnie przy kupnie (pakiet smart) ksiazki byla informacja ze na zwrot mam 14 dni. Sprzedawca mowi ze niby mial napisane ze zwrotow nie przyjmuje w informacji o  sprzedajacym. Ja tegonnie widzialam. Czy moze za nia odmowic zwrotu?

A jesli moze mi nie zwrocic pieniedzy, to czy moge kazac mu odeslac ksiazke (na jego koszt). Bo w tym momencie nie mam ani ksiazki ani pieniedzy ktore za nia zaplacilam. 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@Asia9108 Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Jeśli to był zakup Smart, nawet osoba prywatna musi udostępniać i przyjmować zwroty. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa upomnij się o pieniądze, a po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Wtedy sprzedawca cenę zwróconego towaru odda.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Dziekuje bardzo za odp.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Pomimo otwartej dyskusji i przyznania mi racji przez allegro sprzedajacy nie chce mi zwrocic srodków. Co mam zrobic? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Asia9108 po 24H od otwarcia dyskusji poprosisz pracownika o pomoc, dalej wszystko potoczy się samo , ważne odpowiadaj w dyskusji na wszystkie wpisy . Ostatecznie złożysz wniosek o odszkodowanie do POK , allegro zwróci Ci kasę , a sprzedawcy doliczy tą kwotę do rachunku .

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Juz poprosilam pracownika allegro w dyskusji o pomoc i przyznał mi rację. Mimo tego kupujacy zarzekl sie ze nie zwroci srodkow. Czy allegro wyciagnie jakies konsekwencje? Ile czasu od momenu zwrotu mam na napisanie do POK? 

oznacz moderatorów

Damian979797
#9 Pomysłodawca#

Wniosek możesz złożyć najwcześniej 14 a najpóźniej 180 dni po zakupie na Allegro lub Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Jesli dyskusja nic nie da i sprzedający sie uprze i srodków nie zwróci pomimo upomnień od allegro - to czy mam wtedy zakonczyc dyskusje (nacisnac :,, zakończ dyskusje,,) zeby nie zawracac sobie nia głowy? Czy pozostawić ja dalej otwarta?

Jesli dyskusje zamkne to czy w dalszym ciagu moge ubiegac sie o zwrot srodków za zwrocony towar i pisac do POK, czy juz wtedy allegro uzna ze problem zostal rozwiazany? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Asia9108 Po 14 dniach od założenia zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek do POK. Sprzedawca jest informowany o wniosku, wie, że grozi to blokadą konta, więc powinien pieniądze oddać. Jeśli nie odda, zwróci Ci je Allegro.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Szkoda mi juz czasu na dyskusje z tym sprzedajacym bo zarzekł sie ze i tak nawet jak zablokuja konto nie zwroci mi nic i na koncie mu nie zalezy bo moze sprzedaqac gdzie indziej.

Czy dyskusje moge oznaczyc wczesniej niz 14 dni jako nierozwoazana, czy dopiero po upływie tego terminu? 

Rozumiem, ze nie moge tez zamknąć dyskusji bo wtedy zablokuje sobie droge do zwrotu z POK? Szkoda czasu na pisanie z tym sprzedajacym. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Asia9108 Jako nierozwiązaną możesz zamknąć Dyskusję po 14 dniach. Nie zamykaj Dyskusji teraz jako rozwiązanej, bo nie otrzymasz pieniędzy z POK.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#
  • O to mi chodziło dziekuje. Czyli jak oznacze jako nierozwiazana po 14 dniach to moge domagac sie pozniej zwrotu z POK? 
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Allegro napisało ze jeżeli nie zwroci srodkow to zablokuje konto sprzedawcy. A co w sytuacji kiedy sprzedawca ma dwa konta z ktorych korzysta na allegro - konta maja podobne nazwy (jedno jest firmowe a drugie jako osoba prywatna). Czy allegro zablokuje oba, czy tylko to z ktorego zakupiony był przedmiot? 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Asia9108  jeśli to nieuczciwy sprzedający to korzystaj do konca z możliwości jakie daje system allegro. Zamknij dyskusje jako nierozwiązaną a potem skorzystaj z POK tak jak Ci tutaj inni radzą.

Jełsi alegro zablokuje sprzedającemu konto to prawdopodobnie blokada pójdzie na WSZYSTKIE jego konta . Także moga zostać zablokowane konta gdzie system allegro wykaze powiązania ( np konta innych domowników) . To skuteczny sposób na to aby sprzedający nie handlował z innego konta.

Dzięki temu to Ty odzyskasz pieniądze a sprzedający nie wprowadzi w błąd nikogo innego bo jelsi zdecydowąął sie na korzystanie ze SMART to powinien zwrot przyjąć nawet gdy sprzedawał jako osoba fizyczna.

oznacz moderatorów

Damian979797
#9 Pomysłodawca#

Proszę niczego nie zamykać. Jeżeli nie dojdzie Pani do porozumienia ze sprzedającym należy skorzystać z POK. Sam niedawno trafiłem na uporczywego sprzedawcę, który nie chciał mi zwrócić pieniędzy za towar niezgodny z opisem. Sprawę wygrałem, pieniądze z POK otrzymałem w przeciągu 1 dnia roboczego od wysłania potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policję. 

Nie zawsze allegro każe iść na policję 🙂

oznacz moderatorów

Asia9108
#7 Wielbiciel#

Dziekuje za podpowiedz:-)

oznacz moderatorów