anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa wypłaty rekompensaty Allegro Protect za nieotrzymany produkt.

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

16 kwietnia zakupiłam sprzęt za ponad 700, sprzedający wstawił numer przesyłki i napisał mi wiadomość że tamten nr jest zły i podał właściwy. Cierpliwie czekałam bo paczka szła z za granicy. 

W końcu się doczekałam, sprawdziłam przesyłkę i na dniach miała być u mnie. Jednak okazało się że paczka jest do kogoś z innego miasta o innym nazwisku. Rozmawiałam z Panią poczty i potwierdziła, że wielkość paczki jest mniejsza niż pół kilo a moja paczka miała mieć ponad 15kg. 

Rozpoczęłam dyskusję na allegro, sprzedawca się nie odzywał, usunął też produkty ze sklepu. Allegro odesłało mi odpowiedź z linkiem do zgłoszenia Allegro Protect. Następnego dnia dostałam odpowiedź negatywną i poproszono mnie o podanie danych do przelewu oraz info do sprzedawcy aby wkleił potwierdzenie przelewu. 

 

Oznacza to, że nie otrzymam ani sprzętu ani pieniędzy? Nie rozumiem czemu allegro odmówiło, nie było nic więcej w odpowiedzi. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jakby była odmowa to po co dane do przelewu.

oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

Napisali tak:

Zwrot pieniędzy przez Allegro nie jest możliwy. Proszę, by Kupujący podał w Dyskusji dane do przelewu. Sprzedającego proszę, aby załączył potwierdzenie, że zwrócił pieniądze Kupującemu.

 

Tylko, że kupujący zapadł się pod ziemie 😕

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Czekać,moim zdaniem niczego nie wyklucza.😁

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@basidrak_20 zakup od prywatnego czy od firmy?
nie wypłaca ci ap bez złożenia i rozpatrzenia reklamacji u przewoźnika

oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

Nie ma przewoźnika bo na mnie nie została nadana żadna paczka, chyba firma bo były wszystkie dane, jednak to nie z polski więc ciężko powiedzieć do kogo mam zgłosić się jak przewoźnika bo każdy z numerów jakie mam są na innego odbiorcę. 

Pierwszy raz mam taką sytucję.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@basidrak_20 chciałam być sprytna i kupiłam z Chin?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

Od kilku lat kupuje od sprzedawców z za granicy i nie było problemu. Paczki zawsze przychodziły. 

 Raz jeden Allegro mi oddawało kase za brak paczki od sprzedawcy z polski, skończyło się zeznaniami na policji i gruba afera była. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@basidrak_20 Poczekałbym z tym co odpiszę sprzedający a jak nie odpisze to mogą(powinni) Ci wypłacić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

a zarzuć no tą ofertę do zbadania 😄

oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

czyli jeszcze tydzień na dotarcie paczki jest jak przejdzie granicę to może się nr paczki dać wyszukać poprawnie i pokazać lokalizację

oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

Numery które są podane są poprawne. Obie paczki były nadane i na dzień dzisiejszy są odebrane, jedna 13 kwietnia 😂 a druga wczoraj. Zakupy robiłam 18 kwietnia. Cierpliwie czekam 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To nie pierwszy taki przypadek zgłaszany przez kupujących. Zakup za granicą i wklepany jakiś numer przesyłki kierowanej do innego odbiorcy.

oznacz moderatorów

basidrak_20
#7 Wielbiciel#

Pani z poczty powiedziała mi dokładnie to samo 

oznacz moderatorów