anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa wysyłki - za odmowę zakupu poza Allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
adamco07
#9 Pomysłodawca#

Miałem taki przypadek, zakupiłem dwa identyczne przedmioty u jednego kupującego, po paru godzinach próbował się do mnie dodzwonić i przekazać że z dwóch przedmiotów został mu jeden a za ten brakujący może bym sobie coś innego wybrał z jego oferty.

Odmówiłem bo nie potrzebowałem nic innego, wskazałem sprzedającemu że kłamie bo na innej aukcji ma wystawione identyczne przedmioty ale o 3 zł wyżej.

Sprzedawca się wściekł, odesłał mi całą kasę za zakup dwóch przedmiotów, w założonym sporze fałszywie oskarżył mnie o obrażanie i tworzenie teorii spiskowych, ja mu podawałem numery aukcji gdzie sprzedaje to co dla mnie "zabrakło", w sumie potem sprzedał ok 10 szt. tego samego towaru,  odmówił sprzedażny tego co przez "Kup teraz" zakupiłem.

Mało tego, ten nieuczciwy sprzedawca wystąpił do Allegro o zwrot prowizji podając że "kupujący odstąpił od zakupu", oczywiście zaprzeczyłem temu twierdzeniu i nie zwrócono mu prowizji.

W założonym sporze poprosiłem o pomoc obsługę Allegro: odpowiedziano mi że sprzedający ma wysłać przedmiot lub zwrócić kasę i jeden z tych warunków został spełniony.

Zupełnie pominięto bezczelność sprzedającego że odmówił mi wysyłki przedmiotu który miał i pominięto też to że próbował wyłudzić prowizję podając fałszywe uzasadnienie.

Po takich moich doświadczeniach muszę stwierdzić że obsługa Allegro to samo dno, nie chcą pomóc oszukanemu, dbają o to by nawet z nieuczciwych sprzedawców mieć kasę a więcej ich nic nie obchodzi.

Dlaczego tak nieuczciwi sprzedawcy nie ponoszą konsekwencji ????? Dlaczego ????

Sporo kupuję na **piiip**-u i tam o takim procederze nie może być mowy, raz sprzedawca ociągał się z wysyłką, zgłosiłem brak towaru po wpłacie, w ten sam dzień nadał przesyłkę i osobno o tym mnie powiadomił.

W innym przypadku kupiłem przedmiot w licytacji za 1 € o wartości ok. 45 €, byłem przekonany (z doświadczeń na Allebadziewiu) że sprzedawca nie wyśle bo koszt przedmiotu 1 € a wysyłki 9,50 €

Na **piiip**-u nieuczciwym sprzedawcom zawieszają konta, jest uczciwy regulamin i konsekwencje jego łamania.

Na Allebadziewiu jest tylko płatność od nieuczciwego sprzedawcy i tyle !!!!!! Tylko kasa się liczy !!!!!!!

adamco07

 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42
Client:47419795
#8 Zapaleniec#

Prośba o przeczytanie mojego posta. Nie zarzucam sprzedawcy, że prowadzi sklep online, tylko to, że wmawia mi, że towaru nie może wysłać bo go nie ma i zwraca pieniądze, podczas gdy w innym sklepie handluje dokładnie tymże towarem po cenie o 50 zł wyższej.

oznacz moderatorów
adamco07
#9 Pomysłodawca#

To jest chamstwo, miałem identyczny przypadek: kupiłem, zapłaciłem a sprzedawca odmówił mi wysyłki towaru twierdząc że go nie ma, wytknąłem  mu kłamstwo w żywe oczy i podałem link do innej aukcji gdzie sprzedaje towar który ja zakupiłem i zapłaciłem.

[edycja] nic z tym nie zrobiło, według nich jeśli zwrócił kasę to wszystko w porządku. Po dwóch dniach ten sprzedawca napisał o zwrot prowizji podając powód że to ja się rozmyslilem z zakupu, zaprzeczylem temu, zapłacił prowizję od towaru którego odmówił mi wysyłki i dostał sromotnym negatywny komentarz, oczywiście dyskusję zostawiłem nie rozstrzygniętą.

[edycja] nic mi nie pomogło w tym sporze, wręcz przeciwnie, uważało że wszystko jest zgodne z normą.

oznacz moderatorów
cw12
#9 Pomysłodawca#

 

"Wsparcie po zakupowe to czyste kłamstwo, nieuczciwy sprzedający kpi z kupującego i nie ponosi za to żadnych konsekwencji. Nigdy obsługa Allebagna nie pomogła w sporze z nieuczciwym  sprzedającym !!!!"

 "tak można to skomentować, kasa, prowizja, kasa, prowizja, kasa i tyle się liczy."

"Usunęliście wszystkie negatywne komentarze z dawna i teraz nawet najgorszy jest "świętym". Taka sytuacja boli bo to się powtarza !"

"KUPUJĄCY NIE MA ŻADNEJ POMOCY CZY OCHRONY PRZED CWANIAKAMI Z [edycja]  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

A już myślałem, ze to tylko moje sprzestrzeżenia i ja tylko takim biednym samotnym żuczkiem jestem 😉 To Ty ziomek ciesz się, że jeszcze nie  zostałeś  wyzwany od niepełnosprawnych umysłowo, podłego łgarza i podłego kłamcy. Co z tego, że zgłaszałem sprawę do allegro, jak oni nic z tym nie robią. Zerknij na odpowiedzi tego typa na negatywne oceny na jego koncie.

Zajrzyj tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/ostrzegam-przed-zakupem-vol-2/m-p/58203#M...

 Co z tego,że serwis nakazuje wykonać regulaminowe zalecenia jak sprzedawca zlewa zupełnie te uwagi  w dyskusji. Polożyłem krzyżyk na te 19 zł, nie  przepuszczałem, że za taką kwotę mozna się tak zeszmacić. 🙂 Ale nie dam mu jeszcze spokoju. Tak długo by jak najwiecej userow go poznało. 

oznacz moderatorów