anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucony wniosek allegro protect pomimo tego, że sprzedający wysłał produkt niezgodny z opisem

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Sprzedający wysłał mi produkt niezgodny z opisem. W ofercie były numery lamp o oznaczeniach 5g1941033 oraz 5g1941034 a dostarczono mi produkt o oznaczeniach 5g1941033 oraz 5g1941032. Dodatkowo produkt był klejony pomimo tego, że pytałem czy nic nie było naprawiane lub klejone (niestety tylko rozmowa telefoniczna). Próbowałem kontaktować się ze sprzedawcą ponieważ chciałem zwrócić towar a sprzedający powiedział, że nie przyjmujezwrotu i zaczął kręcić, że przecież mocowania są na miejscu to nie znaczy, że nie były klejone, w kolejnej wiadomości pisał, że jak były klejone to on o tym nie wiedział (totalny laik zobaczy, że jest tam pełno kleju).

Chciałem więc skorzystać z allegro protect ponieważ dostarczony produkt jest niezgodny z opisem a wniosek zostaje odrzucony tłumacząc się tym, że to od sprzedawcy zależy reklamacja.

Czy ja czegoś nie rozumiem? Przecież otrzymałem produkt niezgodny z opisem co jest podstawą do ubiegania się o zwrot pieniędzy (oczywiście lampy chce odesłać do sprzedającego) a mimo tego wniosek odrzucony. Jeśli dobrze rozumiem to zwrot następuje od allegro a następnie allegro "walczy" o odzyskanie pieniędzy ze sprzedającym. Czy trafiłem na niekompetentną osobę czy czegoś nie rozumiem?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Owszem, Allegro samo zmienia dane parametrów i tytuły. Nazywa się to "katalog" i są z niego bardzo dumni.

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

No to nie powinni skoro wystawiam produkt X a zmieniają na produkt Y. Przecież w takim razie to złoty interes. Np wystawię na sprzedaż iPhone 10, allegro zmieni na iPhone 11, ja wyślę do kupującego iPhone 10 bo ja taki wystawiłem, a że allegro zmieniło to nie mój problem. Musi być jakaś ochrona kupującego przed takimi działaniami. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:49185515  To się zgadza, Allegro "pomaga"  sprzedającym  dopasowując sprzedającemu  numer katalogowy  oferowanego przedmiotu do już posiadanych w zbiorze.

Ale nie  Allegro lecz  sprzedający odpowiada za ofertę, może on  wystąpić o własny numer katalogowy, albo wystawić na Lokalne, tam sprzedają się przedmioty  bez numerów, używane, poklejone itp...

Te numery katalogowe wprowadzają trochę zamieszania ale  przy okazji bardzo ułatwiają  sprzedaż oszustom, bazarowym sprzedawcom podróbek  i innego badziewia.  Taki był chyba zamysł Allegro żeby taką dziwną metodą rozszerzyć ofertę.

Było pytanie ile czasu monitować o przyjęcie przedmiotów z reklamacji.  Gdzieś w regulaminach zapisano że jeżeli sprzedawca nie rozpatrzy reklamacji w ciągu 14 dni to Allegro  proponuje kupującemu złożenie wniosku o zwrot pieniędzy z Allegro Protect.  Te zapisy w Pomocy są  trochę mylące,  widać że już nawet pracownicy Allegro nie nadążają za zmianami i piszą różne uproszczenia.

Unikaj słowa "zwrot"  Ty nie zwracasz,  ty usiłujesz dostarczyć sprzedawcy przedmiot dla  umożliwienia mu rozpatrzenia reklamacji.

 

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Też uważam, że końcem końców sprzedający jest odpowiedzialny za właściwy opis i tytuł nawet jeśli allegro podpowiada coś innego.

Dalej wymieniam wiadomości ze sprzedającym i używam sformułowania, że chce towar reklamować ponieważ jest niezgodny z opisem.

Napisałem również osobna wiadomość do allegro o pomoc ponieważ czegoś ewidentnie tutaj nie ogarniam. Dostałem produkt niezgodny z opisem, sprzedający nie poczuwa się do odpowiedzialności zasłaniając się tym, że allegro zmienia numery katalogowe, z kolei allegro tłumaczy, że to od sprzedającego zależy reklamacja...

 

Wolałbym "polubownie" się dogadać ze sprzedawcą lub allegro, ale jak wygląda sprawa ewentualnego zawiadomienia na policji o popełnieniu przestępstwa? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozwiąże się bez sądu, należy być dobrej myśli.😐

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:49185515  Proponuję nie dawać tutaj żadnych linków ani danych sprzedającego.  To nie jest zabronione, ale jeśli chcesz to przecież możesz sam zaprosić sprzedającego tutaj do dyskusji. Tylko że to wcale nie rozwiąże problemu,  a  najprawdopodobniej skomplikuje i utrudni rozwiązanie.

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Danych sprzedającego na pewno nie chce udostępniać i nie będę 😉 dziękuję za podpowiedzi! 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Cały problem w tym, że Allegro nie podpowiada tylko zmienia bez naszej wiedzy i zgody. My codziennie dostajemy po kilka lub kilkanaście wiadomości, że połączyli nasze przedmioty z innym produktem ze swojego katalogu- nie ma szans nad tym zapanować.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:49185515  Jeżeli złożyłeś reklamację z powodu niezgodności z opisem to twoim obowiązkiem było przedmioty odesłać.  W przypadku reklamacji sprzedający MUSI paczkę przyjąć i  ustosunkować się do reklamacji, uznać lub odrzucić.

Skoro paczki nie odesłałeś to sprzedający ma prawo reklamację odrzucić, nie ma przedmiotu sporu.Wygląda na to ze kombinujesz mieć i przedmiot i pieniądze od Allegro.  Chyba to nie przejdzie.

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Nic nie kombinuję bo kompletnie mi na tym nie zależy. Chcę się dogadać ze sprzedającym co do zwrotu bo obawiam się, że jak odeślę towar to nie będę miał ani towaru ani pieniędzy... Ja nie mam najmniejszych problemów odesłać lampy bo jak już pisałem, nic mi z tych lamp bo nawet ich nie mogę zamontować, przed wysłaniem jednak chciałbym usłyszeć od sprzedającego, że przyjmie ten zwrot.

Dlaczego sprzedający MUSI przyjąć paczkę? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:49185515  Nie, nie musi, trochę  się rozpędziłem. Sprzedający nie może odmówić rozpatrzenia reklamacji,  ale może na przykład napisać: "proszę nie odsyłać przedmiotu, wiem jaki jest, nie chcę płacić za przesyłkę zwrotną"

W takim bardzo szczególnym przypadku sprzedający może zrezygnować z odesłania przedmiotu. Ale jeśli wyślesz to odmówić nie ma prawa. Bo sprzedający ponosi koszt zwrotu.

Wielu sprzedających a również kupujących nie rozróznia reklamacji z odstąpieniem od umowy.

Tutaj jest reklamacja i sprzedający ma obowiązek się do reklamacji odnieść. Ale skoro nie chce to pewnie dostaniesz zwrot od Allegro a on za to zapłaci.

Wypadało by napisać że przedmioty są do jego dyspozycji, skoro nie chce żeby odesłać może sobie je odebrać własnym transportem, oczywiście po uzgodnieniu terminu.

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Jeśli sprzedający wymieni towar na właściwy, zgodny z opisem - dla mnie ok. Biorąc jednak pod uwagę jak sprzedający kombinuje teraz kiedy informuję go o tym, że to niewłaściwy produkt boję się wysłać żeby nie zostać bez towaru i bez pieniędzy. Obecnie wniosek został odrzucony więc jaka mam gwarancję, że po odesłaniu produktu znów nie zostanie odrzucony (a wtedy nie mam ani produktu ani pieniędzy). 

Jeśli ktoś z allegro potwierdzi mi, że tak muszę zrobić to ok, ale zależy mi na pisemnym potwierdzeniu lub dalszych instrukcjach jak postąpić. 

Podsumowując, dla jasności, ja tych lamp, które otrzymałem nie chce i nie mam problemów nawet pokryć kosztów zwrotu (od 30zl nie zbiednieje), ale zależy mi na otrzymaniu kwoty jaką zapłaciłem za produkt a tutaj już mówimy o 1300 PLN. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:49185515  "Czy teraz mam znów pisać, że proszę o przyjęcie zwrotu..."

Nie,  ty nie robisz zwrotu, ty chcesz odesłać przedmiot niezgodny z opisem na podstawie złożonej reklamacji. Prosisz o potwierdzenie adresu do wysyłki.

Tak masz mu to pisać dokładnie co 24 godziny, a on ma obowiązek odnieść się do tego w ciągu kolejnych 24 godzin ( w dni robocze)  Tak do skutku.

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#

Do skutku czyli do kiedy?

Napisałem, że reklamuję towar ponieważ jest niezgodny z opisem to sprzedający odpisał tak: "To Allegro przydziela numery automatycznie nie ma to nic do rzeczy''.

Przecież jeśli wystawiam produkt X to muszę wysłać produkt X a nie Y twierdząc, że to allegro automatycznie przydziela... 

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Podeślij proszę Link do tej oferty, z ciekawości zobaczę co ten sprzedający napisał w treści

oznacz moderatorów

Client:49185515
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

drobok
#10 Popularyzator#

To tak nie działa, jqk mu nie odeslesz towaru to może czekać w nieskończoność, zrób zdjęcia i odešlij, jak nie zwróci kasy / wyśle przedmiot z oferty to idziesz po zwrot z protect.

oznacz moderatorów