anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy i zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
Waldi.Waldi
#7 Wielbiciel#

Dostałem zakupiony towar od Sprzedającego poprzez Allegro przesyłka polecony. Towar nie był zgodny z opisem - zatem chciałbym dokonać zwrotu a ściślej - odstąpić od umowy. Czy to mogę uczynić przez Allegro przesyłka polecona. Jeżeli tak - to jak to zrobić ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

To był Smart? Jeśli był, darmowy zwrot robisz tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

Jeśli nie masz darmowego zwrotu, odsyłasz towar do sprzedawcy na przykład paczką pocztową, wysyłasz mailem pismo reklamacyjne - określasz wady, niezgodności z opisem i sprzedawca wymienia towar na swój koszt lub oddaje Ci całą wpłatę + koszt odesłania. Przy wymianie także oddaje koszt odesłania. Takie są zasady reklamacji.

oznacz moderatorów
Waldi.Waldi
#7 Wielbiciel#

Nie to nie był Smart. To było Allegro przesyłka polecona. Dostarczyła mi Poczta Polska do skrzynki pocztowej

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No więc nie odstępuj od umowy, bo wtedy pokrywasz koszt odesłania, tylko złóż pisemną reklamację mailem, określ wady i swoje żądania. Odeślij przedmiot na przykład pocztą - adres do reklamacji masz w zakładce Reklamacja na aukcji. Domagaj się wymiany na koszt sprzedawcy lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztu odesłania. Przy wymianie sprzedawca też zwraca koszt odesłania.

Możesz też odstąpić bez podania przyczyny, wtedy zamiast pisma reklamacyjnego wysyłasz oświadczenie o odstąpieniu od umowy i odsyłasz rzecz na swój koszt.

oznacz moderatorów