anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie od umowy przed dokonaniem płatności

tomekwiktor
#7 Wielbiciel#

Witam..

Jak mam postąpić w takim przypadku - zakupiłem towar, jednakże w tracie realizacji płatności okazało się, że już go nie potrzebuję.

Nie dokończyłem transakcji, anulowałem płatność. Oferta została zakończona, Allegro pobrało od sprzedającego prowizje, ja nie dokonałem płatności i już nie chcę tego towaru.

Jak rozwiązać taką sprawę, żeby sprzedający odzyskał prowizję, a ja żebym nie miał przy tym problemów.

Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

 

 

Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów

tomekwiktor
#7 Wielbiciel#

O.k, metoda podana w punkcie pierwszym nie jest możliwa, nie wyświetla się opcja "anulowanie zakupu". 

Mogę wybrać opcję "wiadomości" do sprzedającego" lub "ponów płatność".

 

Z kolei sam sprzedający poinformował, żebym przez Allegro zgłosił zwrot/rezygnację, żeby mógł odzyskać prowizję za w sumie niedoszłą transakcję.

 

Coś jest jeszcze możliwe do zrobienia w tej sytuacji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij odstąpienie od umowy mailem, jest tak samo ważne jak przez formularz Allegro. Nic więcej nie musisz robić i nie grożą Ci żadne konsekwencje.

Sprawdź jeszcze to;

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

Raczej tego też miał nie będziesz, pozostaje mail.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To napisz przez wiadomość do sprzedającego żeby było i już, nic więcej nie musisz robić.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

tomekwiktor
#7 Wielbiciel#

O.k, dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów