anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy przy ratach zero.

MSShogun
#1 Nowicjusz#

Witam. Czy istnieje możliwość odstąpienia od umowy zakupu w przypadku wykorzystania metody płatności raty zero w AliorBank? W teorii można odstąpić od każdej umowy w ciągu 14 dni, ale jak to wygląda w tym przypadku na Allegro? Po pierwsze czy w ogóle można, którego terminu należy dotrzymać, przyznania rat czy odebrania przesyłki i jak to wygląda w praktyce? Czyli czy wystarczy złożyć formularz zwrotu na swoim profilu, czy też należy dodatkowo fatygować się do banku z prośbą o odstąpienie od umowy? Czy sprzedawca po zwrocie jest zobowiązany odesłać pieniądze do banku?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

M.S.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Odstąpić od umowy w takim przypadku można tak samo jak przy zwykłym zakupie. Wypełnisz formularz zwrotu na Allegro i odsyłasz towar, ewentualnie odstępujesz od umowy mailem. Sprzedawca zwraca wpłatę przez Allegro Finanse, pieniądze trafiają wtedy do banku udzielającego pożyczki, a Ty kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymujesz od Allegro odpowiedni komunikat e-mail.

Termin się nie zmienia, zazwyczaj jest to 14 dni od daty odebrania towaru lub dłużej, jeśli sprzedawca daje dłuższy czas na odstąpienie w zakładce Zwroty.

oznacz moderatorów