anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

odstąpienie os umowy sprzedarzy przez sprzedajcego

baxx5
#7 Wielbiciel#

sprzedawca handlowiec anulował mój zakup płyty nowej twierdząc  ze płytę sprzedał w wyniku rażącej pomyłki . oddal mi pieniądze . czuje się oszukany

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#

To idź do sądu ten cię uświadomi że jak coś jest za tanie tzn że mimo iż nie jesteś ekspertem w dziedzinie zakupu to widząc inne oferty tego samego towaru powinieneś się kapnąć że ta rzecz jest zbyt tania wtedy oświadczenie woli strony sprzedajacej jest nieważne z punktu widzenia kodeksu cywilnego i transakcja jest uznawana za nieważną

oznacz moderatorów

baxx5
#7 Wielbiciel#

ok sprawa jest przegrana nie będę się sądził  z nie uczciwym sprzedawcą  . a cena była normalna bo w wybrałem ją choć była jeszcze tańsza , nagle wszyscy sprzedawcy poczuli ze mogą  więcej zarobić 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak robią jak in cena nie pasuje,😐

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@baxx5 skoro powołał się na ewidentną omyłkę tzn że cena albo była zaniżona albo nie dotyczyła tego modelu albo np sprzedawał towar z masą dodatków w cenie towaru bez dodatkowego wyposażenia. Sprzedawca musi mieć podstawę powoływać się na ewidentną omyłkę podam ci przykłady np ost sprawa allegro sprzedawca wystawił model x za cenę modelu y gdzie x kosztował 7200zł a y 3200zł pomylił ceny w tedy transakcja jest nieważna, lub masz zestaw hantli za 200,00pln i wystawiając go wpisało ci się 20,00pln. Lub z toku twojego rozumowania była ost sytuacja że przedmiot po weekedzie podrożał 700zł i sprzedawca anulował zakupy z weekendu zwrócił kasę i wystawił po nowej cenie, ma takie prawo bo nie wolno mu działać na szkodę firmy za to można mieć zarzuty z kk

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bzdety, nie pasuje cena nie sprzedają, wystawiają powtórnie i to fakt, nikt za takie coś kilkadziesiąt złotych, nie pójdzie do sądu. 😛

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 nie bzdety a życie była sprawa i wyrok jak sobie ktoś na licytacji niechcący jacht za 1 zł sprzedał bo zauważył omyłkę i zamknął licytację przed czasem i co musiał wydać przedmiot umowy

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisałem>kilkadziesiąt złotych, nie pisz o takich pomyłkach> daj przykład takiej pomyłki na AL, jacht za 1zł!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 są ludzie i parapety ale mimo iż prawdopodobieństwo niewielkie można trafić na wybitny przypadek betonu co za parę złotych by cię w łyżce wody utopił
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114873,3916408.html

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

są ludzie i parapety i to dotyczy obydwu stron.🤗

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To zmienia fakt, że jak sprzedającym nie odpowiada cena to oddają środki?

oznacz moderatorów